Yatırım yapmaya başla!

Instagram Hikayeler’de Stop Motion Özelliği ile Fotoğraflardan Video Oluşturulacak

Instagram’ın bir süre önce kullanıma sunduğu ancak daha sonra kaldırdığı Stop Motion özelliği yeniden geliyor.
Instagram Hikayeler’de Stop Motion Özelliği ile Fotoğraflardan Video Oluşturulacak

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, geliştirdiği özellikler ile kendisine olan ilgiyi artırmaya devam ediyor. Kullanıcıların gerek resim gerekse video paylaşımı yapabildiği uygulamada, Hikayeler ise en çok kullanılan bölümlerden birisi olmakta. Geçtiğimiz günlerde hesap güvenliğini artıracak yeni kurtarma sistemi üzerinde çalışan sosyal medya devi, Hikayeler için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Sosyal medya uzmanı Jane Wong, şirketin Hikayeler için Stop Motion özelliğini test etmeye başladığını duyurdu. Kullanıcılar bu özellik ile oluşturdukları Hikayeler’de Stop Motion ile oluşturulmuş kısa videolar paylaşabilecek. Hikayeler’in kullanıcıların ilgi duyduğu başlıca bölümlerden biri olduğunu düşünecek olursak, bu özelliğin beğeni toplayacağını söyleyebiliriz.

Stop Motion ile Kısa Videolar

Stop Motion ile Kısa Videolar
Stop Motion ile Kısa Videolar

Instagram geçtiğimiz dönemde Stop Motion özelliğini kullanıma sunmuştu. Ancak daha sonra özellik sessiz sedasız kaldırılmıştı. Ancak Wong’dan gelen bilgilere göre bu özellik yeniden test edilmeye başlandı ve önümüzdeki günlerde resmi olarak yayınlanacak. Stop Motion özelliği ile kullanıcılar kaydettikleri fotoğraflardan kısa videolar oluşturabiliyor.

Bir nevi timelapse video oluşturma tekniğinden bahsedilebilir. Oluşturan videoda 10 adet fotoğrafa yer verilebilecek. Bu sayede ortamda çekilen fotoğraflar ile ortaya hareketli bir atmosfer çıkarmak mümkün olacak. Wong ayrıca Hikayeler’e Stop Motion ile beraber Layout özelliğinin de geleceğini söyledi. Şu günlerde test aşamasında olan özelliklerin önümüzdeki aylarda kullanıcılara sunulması bekleniyor.

IGTV için Facebook Seçeneği

IGTV için Facebook Seçeneği

Instagram’da kullanıcıların beğenisine sunulacak bir diğer özellik ile IGTV bölümüne yönelik. Bilindiği üzere sosyal medya devinin sahibi Facebook ve iki uygulama arasında veri alışverişi kaçınılmaz. Şirket geçtiğimiz aylarda Instagram kullanıcılarına IGTV adında yeni bir video alanı sunmuştu. Normal uygulamada videolar için 1 dakika sınırlaması var ancak IGTV’de dikey formatta 1 saate kadar video paylaşmak mümkün.

Sosyal medya devi buradaki videoların etkileşimi artırmak adına yeni bir seçenek sunuyor. Kullanıcılar IGTV aracılığı ile paylaştıkları videoları kolay bir şekilde Facebook profillerinde de paylaşılabilecek. Şirket bunun için geliştirilen arayüz sayfasını yeniden tasarladı.  IGTV’de kullanıcılar ayrıca video ön izlemelerini istediği gibi düzenleyecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum