Yatırım yapmaya başla!

Instagram Görüntülenmiş Paylaşımları Farklı Sekmede Gösterecek

Instagram ana sayfa görünümünü iki farklı sekme olarak tasarlamaya hazırlanıyor.
Instagram Görüntülenmiş Paylaşımları Farklı Sekmede Gösterecek

Günümüzde sosyal medya uygulamaları insanların hayatında büyük yer tutuyor. Son yıllarda bu uygulamalar arasında en popüleri Instagram olmakta. Facebook’un sahibi olduğu platform geçmiş yıllardan büyük bir değişim geçirdi ve yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Şirket şu sıralar IGTV videolarından kullanıcılara para kazandıracak bir proje üzerinde çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde deneme sürecinin bazı fenomen hesaplarla sınırlı olmak üzere başladığı duyurulmuştu. Uygulamanın kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına arayüz tarafında da sürekli bir değişim geçirdiğini söyleyebiliriz.

Bir süre önce platforma önemli bilgilerin yer alacağı rehberler bölümünün geleceği açıklanmıştı. Sosyal medya devi yeni yapılan paylaşımları daha fazla görmeye yarayacak bir arayüz üzerinde çalışıyor. Buna göre ana sayfa görünümü iki sekmeye ayrılacak. Test aşamasında olan yeni özelliğe dair görünüm bir kullanıcı tarafından sızdırıldı.

Gönderiler Sekmelere Ayrılacak

Gönderiler Sekmelere Ayrılacak

Instagram’da kullanıcıların ana sayfa bölümünde sınırsız bir veri akışı söz konusu oluyor. Çok fazla hesap takip eden kişilerin ana sayfa bölümünde sürekli yeni paylaşımlar yer alıyor. Kullanıcılar uygulamayı tekrar açtıklarında daha önce görmüş oldukları paylaşımları yeniden görüntülüyor. Sosyal mecra bu durumun önüne geçmek adına ana sayfa tasarımını değiştiriyor. Buna göre paylaşımlar iki sekme altında gösterilecek.

Kullanıcılar ana sayfada ekranı aşağ kaydırdıkları zaman tüm paylaşımları daha önceden gördüyse, “Yapılan bütün paylaşımların hepsini gördün” uyarısı ile karşılaşıyor. Eski gönderileri yeniden görüntülemek isteyenler ise takip ettikleri sayfaların profillerine girmek durumunda kalıyor. Yeni düzende ana sayfa yeni ve eski olmak üzere iki farklı sekmede gösterilecek. Kullanıcıların daha önce görüntülediği paylaşımlar eski sekmesi altında yer alacak.

Yeni yapılan paylaşımlar ise mevcut sekmede gösterilecek. Twitter’da görüntüleri sızdırılan bu özellik şu an için test aşamasında ve son kullanıcıya ne zaman ulaşacağı bilinmiyor. Ancak mevcut arayüzden şikayetçi çok sayıda kullanıcı olduğu biliniyor. Dolayısıyla Instagram kısa zaman içerisinde ana sayfa için tasarladığı yeni arayüzü kullanıcıların beğenisine sunacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum