Yatırım yapmaya başla!

Instagram, COVID-19’dan Etkilenen Şirketlere Destek Olacak

Sosyal medya devi kendi bünyesinde ticaret yapan küçük işletmelere destek olacağını açıkladı.
Instagram, COVID-19’dan Etkilenen Şirketlere Destek Olacak

Dünya genelinde hızla yayılan Corona virüsü, ne yazık ki hemen her sektörü fazlasıyla olumsuz etkiledi. Sosyal hayat durma noktasına geldi ve çok sayıda firma üretimini durdurma kararı aldı. Pek çok şirketin ise satışlarının durma noktasına geldiği biliniyor.

Özellikle küçük ölçekli işletmelerin bu durumdan daha fazla etkilendiği söylenebilir. Büyük kuruluşlar bu durumun önüne geçmek adına çeşitli desteklerde bulunuyor. Sosyal medya devi Instagram bünyesinde ürün satışı gerçekleştiren çok sayıda işletme bulunuyor.

Salgın nedeniyle bu işletmelerin satışlarında büyük düşüşler yaşandığı belirtiliyor. Corona virüsü nedeniyle mağduriyet yaşayan işletmeler için Instagram yeni özellikler geliştirdi. Bu sayede küçük işletmelerin daha fazla kullanıcıya ulaşması ve satış oranlarının artırılması amaçlanıyor. Sosyal mecrada artık profil ve hikayelerde kullanılan hediye kartları aracılığı ile yeni bir özelliği hayata geçiriyor.

Instagram’dan Küçük Şirketlere Destek

Instagram’dan Küçük Şirketlere Destek

Sosyal medya devi işletmelerin profil ve hikayelerindeki hediye kartları aracılığı ile ürün satışı yapmasını sağlayacak. Artık hediye kartları üzerinden yemek siparişleri ve bağış almak bu şirketler için daha kolay bir hal alacak. Açılan bağışlara Facebook üzerinden de destek olmak mümkün. Kullanıcılar ise bu kuruluşlara destek olmak adına söz konusu etiketleri kendi hikayelerinde paylaşabilecek. Instagram bu özelliği şu an için ABD ve Kanada’da kullanıma sunacağını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan üst düzey yönetici Justin Osofsky, “Küçük işletmeler yerel toplulukların belkemiği ve restoranlar mahallelerin ruhu. İnsanları bir araya getiriyor ve topluluk oluşturuyorlar. Onların açık kalmalarına ve müşterilerle iletişim halinde olmalarına yardımcı olmak için üzerimize düşeni yapmak istiyoruz.” ifadelerinde bulundu. Son dönemde gelen rakamlar, ABD’nin salgının merkezi haline geldiğini net bir şekilde ortaya koyuyor.

Uzmanlar salgının bu şekilde etkisini artırması halinde, küçük ölçekli 7.5 milyon işletmenin kapanma noktasına geleceğini belirtiyor. Facebook bünyesinde toplamda 140 milyonu aşkın işletme olduğu belirtiliyor ve bunların 8 milyonu sosyal medya devine reklam veriyor.

Dolayısıyla şirketin işletmelere bu şekilde destek olmasının önemine dikkat çekiliyor. Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre ABD’de salgına yakalanan insan sayısı 640 bine dayandı. Ülkede virüs nedeniyle hayatını kaybeden insanların sayısı 30.985’e ulaştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum