Yatırım yapmaya başla!

Instagram’da Cinsel Kimliği Etkileyecek Paylaşımlara Müdahale Edecek

Instagram kullanıcıların cinsel yönelimini etkileyecek reklamlara karşı harekete geçiyor.
Instagram’da Cinsel Kimliği Etkileyecek Paylaşımlara Müdahale Edecek

Sosyal medya uygulamaları arasında en popüler mecraların başında Instagram’ın geldiğini söyleyebiliriz. Her gün milyonlarca kişiye ev sahipliği yapan platform 2010 yılından bu yana sürekli geliştiriliyor. Facebook’un sahibi olduğu uygulama geride kalan 10 yıl içerisinde büyük bir değişim geçirdi. Bu değişim kullanıcılara daha temiz ve kullanışlı bir platform sunmak adına yapılıyor.

Son olarak geçtiğimiz günlerde kullanıcıların seçtiği yorumları sabitlemesine imkan sağlayan özellik yayınlanmıştı. Bilindiği üzere dünya genelinde cinsel yönelim sık konuşulan konulardan biri haline geldi. Bu konunun en çok gündem olduğu mecraların başında ise Instagram geliyor.

Hatta platformda kullanıcıların cinsel yönelimini değiştirmeye yönelik çeşitli tanıtım videolarına rastlamak mümkün olmakta. Sosyal medya devi bu ve benzeri içeriklere karşı harekete geçeceğini açıkladı. Bununla beraber platformdaki reklamların daha sık denetleneceği belirtiliyor.

Instagram Denetimi Artırıyor

Instagram Denetimi Artırıyor

Sosyal medya platformlarında hayatın alanına dair konu konuşuluyor. Son yıllarda LGBT hareketinin de etkisiyle cinsel yönelime yönelik tartışmaların da arttığını söyleyebiliriz. Ancak bununla beraber insanların ruhsal sağlığını olumsuz etkileyebilecek çeşitli paylaşımlar da yaygınlaşıyor. Instagram’dan yapılan açıklama ile kullanıcıların cinsel yönelimini psikolojik yollarla etkileyecek içeriklerin engelleneceği duyuruldu.

Bu gibi içeriklerin ücretli şekilde bile yayınlanmasına izin verilmeyecek. Son dönemde İngiltere’de cinsel değişime karşı olan bazı gruplar, bu terapileri protesto etmeye başlamıştı. Instagram ayrıca bu terapiler üzerinden reklam yapan kullanıcıları uyaracak. İlk etapta söz konusu paylaşımların silineceği belirtilirken, benzer faaliyetlerin devam etmesi halinde hesapların tamamen kapatılacağı açıklandı.

Şirket bünyesinde yer alan sözcü, “İnsanların cinsel yönelimine veya cinsel kimliğine yönelik yapılan saldırılara izin vermiyoruz ve dönüşüm terapisi için hazırlanan tanıtımları yasaklamak adına şirket politikalarımızı güncelliyoruz. Politikalarımızı her zaman gözden geçiriyoruz. Bu konular için belirlediğimiz yaklaşımları sizlere aktarmak adına uzmanlara ve bu konularda kişisel deneyime sahip olan insanlara danışmaya devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Instagram CEO’su Adam Mosseri, topluluk politikalarını gözden geçireceklerini açıklamıştı. Bu açıklama sonrası sosyal medya devinin somut adımlar atmaya başladığı görülüyor. Bunun yanı sıra şirket kullanıcıların resimlerini gökkuşağı şeklinde paylaşmasına imkan tanıyor. Bunun yanında dönüşüm terapisi temalı reklamlara taviz verilmeyeceği de vurgulanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum