Yatırım yapmaya başla!

Instagram Messenger’da Olduğu gibi Çevrimiçi Kullanıcıları Göstermeye Başlıyor

Sosyal medya devi Instagram, yeni güncelleme ile hangi kullanıcının çevrimiçi olduğunu göstermeye başladı.
Instagram Messenger’da Olduğu gibi Çevrimiçi Kullanıcıları Göstermeye Başlıyor

Popüler sosyal medya platformu Instagram, son günlerde kullanıcılarını memnun edecek bir dizi yenilikler ile adından söz ettiriyor. Geçtiğimiz gün kullanıcıların hikayelere farklı tepkiler verebileceğini duyuran Instagram, yine pek çok kullanıcısının beğenisini toplayacak bir güncellemeyle geliyor.

Sosyal medya devi, son güncelleme ile kullanıcıların platformda aktif olup olmadığını gösterecek bir özelliği aktif ediyor. Yeşil nokta özelliği sayesinde takip listenizde olan bir arkadaşınızın çevrimiçi olup olmadığını rahatlıkla görebileceksiniz. Bilindiği üzere söz konusu özelliğin bir benzeri uzun zamandır Facebook Messenger’da kullanılabilir durumda.

Özellik İstenirse Kapatılabilecek

Özellik İstenirse Kapatılabilecek

Instagram kullanıcıları kullanıcıların yanında yeşil nokta ile kimin aktif olup olmadığını görebilecekler. Ancak bu durumun görünür olmasını istemeyen kişiler için özel bir ayar yapmak mümkün.

Çevrimiçi durumlarının başka kullanıcılar tarafından görüntülenmesini istemeyen kişilerin, ayarlar bölümüne girerek, ‘hareket durumu’ seçeneğini kapalı hale getirmesi gerekiyor. Instagram’ın yapmış olduğu bu yenilik ile kullanıcılar arasındaki etkileşimi artırmak istediği görülüyor.

Instagram Direct ile Sohbet Sayısı Artacak

Instagram Direct ile Sohbet Sayısı Artacak

Instagram’ın yeşil nokta özelliği ile kullanıcıların birbirleri ile sohbet etmesinin de önünü açacağı belirtiliyor. Facebook’un son dönemde yapmış olduğu pek çok güncellemenin, mesajlaşma aktivitesini kendi üzerinde toplamak istediğini görüyoruz.

Şirketin önde gelen uygulamaları Messenger, WhatsApp ve Instagram’a gelen birbirinin benzeri güncellemeler ile sosyal medya kullanıcısını başka platformlara kaptırmak istemediğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde yine kullanıcıların etkileşim sayısını artıracak yeni güncellemeler göreceğiz gibi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum