Yatırım yapmaya başla!

Instagram CEO’su Bazı Kullanıcılara Reklam Gösterilmediğini Söyledi

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’ın sınırlı sayıda bir kullanıcı üzerinde hiç reklam gösterimi yapmadığı ortaya çıktı.
Instagram CEO’su Bazı Kullanıcılara Reklam Gösterilmediğini Söyledi

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, sürekli yeni özellikler üzerinde çalışıyor ve kullanıcılarına sunduğu deneyimi iyileştirmeye devam ediyor. Facebook’un sahibi olduğu sosyal medya uygulaması geçtiğimiz günlerde etkileşimi artıracak yeni bir özellik ile gündeme gelmişti. Bu özellik ile Instagram’da yapılan paylaşımları kronolojik sıralamaya göre görüntülemek mümkün olacak.

Bilindiği üzere Instagram’da pek çok uygulama ve platformda olduğu gibi reklam gösterimlerine yer veriliyor. Bu reklamlar sayesinde şirketler büyük gelirler elde ediyor. Geçtiğimiz günlerde Instagram’ın 2019 yılındaki reklam gelirleri açıklanmıştı. Son olarak sosyal medya devinin CEO koltuğunda bulunan Adam Mosseri, düzenlenen soru cevap etkinliğinde önemli açıklamalar yaptı.

Mosseri’den Çarpıcı Açıklama

Mosseri’den Çarpıcı Açıklama

Instagram CEO’su Adam Mosseri, Hikayeler aracılığı ile katıldığı soru cevap etkinliğinde önemli bir açıklamada bulundu. Mosseri’nin açıklamasında göre sosyal mecra üzerinde sınırlı sayıda kullanıcıya herhangi bir şekilde reklam gösterimi yapılmıyor. Instagram CEO’su reklamsız bir uygulamanın kullanıcılara nasıl bir deneyim sunduğunu denemek adına böyle bir yol izlediklerini söyledi.

Sosyal medya uygulamasının patronu izledikleri politika ile ilgili kullanıcılardan ne gibi geri dönüş aldıklarına dair açıklama yapmaktan kaçındı. Bilindiği üzere uygulamanın Hikayeler bölümü başta olmak üzere pek çok yerinde reklam gösterimi yapılıyor. Kimi kaynaklar Instagram çalışanlarının uygulamayı reklamsız olarak kullandığını iddia ediyordu. Bazı kullanıcılar ise sınırlı sayıda kişi üzerinde reklamsız gösterim deneyiminin haksızlık olduğunu düşünüyor.

İlerleyen günlerde Instagram’da reklam gösterimi tamamen kalkar mı bilinmez. Ancak şirketin geçtiğimiz yıl Facebook’a 20 milyar dolar kazandırdığını düşünecek olursak bu ihtimal yok denecek kadar az. Uygulamanın her geçen gün kullanıcı sayısını ve gelirlerini artırmaya devam etmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum