Yatırım yapmaya başla!

Instagram Kullanıcıların Canlı Yayın Süre Limitini Uzattığını Açıkladı

Sosyal medya devi kullanıcıların daha uzun süreyle canlı yayın yapabileceklerini açıkladı.
Instagram Kullanıcıların Canlı Yayın Süre Limitini Uzattığını Açıkladı

Sosyal medya uygulamaları insanların kullandığı başlıca platformlar haline gelmiş durumda. Özellikle pandeminin dünya genelinde etkisini göstermesi ile beraber insanlar birbirleri ile sosyal mecralar üzerinden daha fazla iletişim kurmaya başladı. Etkileşimin artması ile beraber canlı yayınlara olan ilginin arttığını söyleyebiliriz. Facebook’un sahibi olduğu Instagram en popüler sosyal mecraların başında geliyor.

Milyonlarca ev sahipliği yapan platform yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Son olarak Instagram’ın DM bölümü ile Messenger’in birbirine entegrasyonu sağlanmıştı. Geçtiğimiz gün bu özellik ülkemizdeki kullanıcıların beğenisine sunuldu. Sosyal medya devi şimdi ise canlı yayın yapan kullanıcıları memnun edecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Yapılan güncelleme ile canlı yayın süresine dair limitin uzatıldığı açıklandı.

Canlı Yayın Süresi Sınırı Artırıldı

Canlı Yayın Süresi Sınırı Artırıldı

Instagram son dönemde milyonlarca kişinin canlı yayın yaptığı bir platform haline gelmiş durumda. Bilindiği üzere sosyal mecrada canlı yayın süresine dair bir limit bulunuyor. Kullanıcılar en fazla 60 dakika süre boyunca canlı yayın gerçekleştirebiliyor. Daha uzun süre yayın yapmak isteyenlerin yeniden yayın açması gerekiyor. Bu da yayınlarını arşivlemek isteyen kişiler için video kalabalığına neden oluyor

Sosyal medya devinden yapılan açıklamada canlı yayın için belirlenen süre limitinin 4 saate çıkarıldığı belirtildi. Yapılan bir diğer değişiklik ise canlı yayınların tutulma süresine yönelik oldu. Bundan böyle yapılan yayınlar 30 gün boyunca arşivde tutulabilecek. Zaman aşımı olduğunda videolar otomatik olarak silinecek. Tabi bu süre içerisinde videoyu indirip başka bir mecrada saklama imkanı bulunuyor.

Şirketten yapılan değişiklikle ilgili açıklamada, ” İnsanlar bu yıl topluluklarıyla etkileşim kurmak için canlı yayınlara güvendikçe, insanların ilgilerini çeken ve takip etmedikleri içerik oluşturuculardan daha fazla içerik keşfetmelerine yardımcı olmak istiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Canlı yayınlara yönelik yapılan bir diğer değişiklik ise IGTV bölümünde oldu. Güncelleme ile artık IGTV tarafında yeni bir bölüm olacak. Herhangi bir yayın izlemek isteyen kullanıcılar canlı yayınları görebileceği ‘Şimdi Canlı Yayında’ bölümünü kullanabilecek. Sosyal mecra pandemi nedeniyle popüler hale gelen canlı yayınların insanlara daha fazla imkan tanıyacağını belirtiyor. Canlı yayın videoları ile kullanıcıların uygulamada daha uzun süre tutulması amaçlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum