Yatırım yapmaya başla!

Instagram’ın Büyümesini 2020 Yılında da Sürdürmesi Bekleniyor

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram için analistler yükseliş beklentisi içerisinde.
Instagram’ın Büyümesini 2020 Yılında da Sürdürmesi Bekleniyor

Sosyal medya uygulamaları kullanıcı kitlelerini her geçen gün daha da artırıyor. Facebook, Twitter, Instagram, TikTok gibi pek çok uygulama milyonlarca kişiyi peşinden sürüklüyor. Şüphesiz akıllı telefon kullanımındaki artış sosyal medyanın yaygınlaşmasında başrol oynuyor. Son yılların en popüler uygulamaları arasında Instagram’ı gösterebiliriz. Facebook sahibi olduğu Instagram’ın popülaritesini artırmak adına sürekli yeni özellikler geliştiriyor.

Son olarak uygulama için iOS’ta bulunan takipçi çıkarma özelliğinin Android uygulamasına geleceği açıklandı. 2019 yılı Instagram için oldukça parlak geçti. Raporlar sosyal medya devini reklam geliri ile Facebook’u zengin ettiğini ortaya koymuştu. Uzmanlar bu büyümenin 2020 yılında da devam edeceğini tahmin ediyor. Yapılan yeni bir araştırma Instagram’a olan ilginin nasıl şekilleneceğine dair dikkat çeken tahminler içeriyor.

2020’de Büyüme Sürecek

2020’de Büyüme Sürecek

Sosyal medya devine yönelik hazırlanan raporlar büyümenin 2020 yılında da süreceğini işaret ediyor. 2019 yılında 788 milyon 400 bin kişinin ilk kez Instagram kullandığı belirtiliyor. Bu sayının 2020 yılında da artması bekleniyor. Şirketin başını ağrıtan sorunlardan birisi ise veri ihlalleri olmakta. Özellikle Facebook’un gizlilik sorunları ile gündeme gelmesi Instagram’ı da etkiledi. Mobil ve masaüstü üzerinden erişim sağlanan uygulamanın yeni özellikler ile kullanıcıların ilgisini daha da çekeceğinin altı çiziliyor.

Geçtiğimiz yıl 20 milyar dolar reklam geliri elde eden sosyal medya devinin bu yıl kazancını daha da artırması bekleniyor. Raporda dikkat çeken bir diğer detay ise Instagram’ın yaş kitlesi ile ilgili. Uygulamayı kullananlar arasında genç yetişkin ve yetişkin insanların sayısında artış beklentisi mevcut. Bu da orta yaş kullanıcı grubunu Instagram’da daha fazla göreceğimizi gösteriyor.

Instagram’ın Kozu Hikayeler

Instagram’ın Kozu Hikayeler

Sosyal medya uygulamasında kullanıcıların en sevdiği bölümlerin başında Hikayeler geliyor. İlk olarak Snapchat uygulamasında ortaya çıkan Hikayeler özelliği daha sonrasında Instagram tarafından kopyalandı ve kullanıcıların büyük ilgisini topladı. 2020 yılında Hikayeler bölümüne olan ilginin de artması bekleniyor. Raporda ise ana sayfada bulunan gönderilerin hikayelere göre daha fazla etkileşim aldığına dikkat çekiliyor.

Diğer yandan video içeriklerin de Instagram’daki yükselişi fazlasıyla dikkat çekiyor. Markakar video içeriklere reklam vermeyi daha çok tercih ediyor. Bu da şirketin gelirinin artmasını sağlıyor. 2020 yılının Instagram için nasıl seyredeceğini önümüzdeki günlerde daha net verilerle görme şansı bulacağız

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum