Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de Genç Kripto Para Yatırımcıları Piyasanın Düzenlendiğini Zannediyor

Finansal Davranış Otoritesi tarafından yapılan yeni bir araştırma, genç yatırımcıların piyasaya olan eğilimini ortaya koydu.
İngiltere’de Genç Kripto Para Yatırımcıları Piyasanın Düzenlendiğini Zannediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere’nin düzenleyici kurumu olan Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından yayınlanan yeni bir araştırmaya göre, Birleşik Krallık’taki genç yatırımcıların büyük bölümü, sosyal medya ve haberlerdeki aldatmacanın etkisiyle kripto piyasasına giriyor.

Girişimcilerin çoğu ise piyasanın düzenlenmemiş olduğunun farkında değiller. Düzenlşenen anket, 40 yaş altındaki yatırımcıların %69’unun yanlışlıkla kripto piyasalarının düzenlendiğine inandığını ortaya koydu.

Kripto para birimleri, forex veya kitle fonlaması gibi riskli varlıklara para yatıran genç yatırımcıların %76’sı, arkadaşları ve aileleriyle olan rekabetin etkisinde kalıyor. FCA, yüksek riskli yatırım ürünlerine yatırım yapan 18 ila 40 yaşları arasındaki 1.000 İngiliz yatırımcıyla anket yaptı.

Düzenleyici kurum, Birleşik Krallık’taki bir milyondan fazla yatırımcının COVID-19 salgını sırasında yüksek riskli yatırımlar satın aldığını tahmin ediyor. Araştırma, katılımcıların yarısından fazlasının belirli ürünlere yatırım yaparken sosyal medyayı, diğer insanları ve haberleri takip ettiğini ortaya koydu.

Çoğunluk dramatik fiyat hareketlerinden daha istikrarlı getirileri tercih ederken, sadece %21’lik kitle, yatırımlarını bir yıldan fazla tutmayı düşünüyor. Sonuçlar hakkında yorum yapan FCA piyasalar yöneticisi Sarah Pritchard, insanların daha yüksek risklerle yüksek getiri peşinde olduğunu vurguladı.

İngiltere Merkez Bankası’nda finansal istikrardan sorumlu başkan yardımcısı Cunliffe, düzenleyicileri acil bir durum olarak kriptoyu takip etmeye davet etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%