Yatırım yapmaya başla!

İller Bankası’na Ait 37 Taşınmaz Açık Artırma Usulü ile Satışa Çıkarılacak

İLBANK'ın mülkiyetinde olan 5 ildeki 37 taşınmaz, 1 Kasım'da yapılacak ihalede açık artırma usulü ile satışa çıkarılacak. Detaylar haberimizin devamında...
İller Bankası’na Ait 37 Taşınmaz Açık Artırma Usulü ile Satışa Çıkarılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bağlı kuruluşu olan İller Bankası AŞ’nin mülkiyetinde olan 37 taşınmazın, açık artırma yöntemiyle satışa çıkarılacağı bildirildi. 5 ildeki taşınmazların ihalesinin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’na tabi olmadığı, İLBANK AŞ’nin Satış, Kiraya Verme, Kat Karşılığı ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği’ne uygun olarak açık artırma satış yöntemi ile yapılacağı bilgisi verildi.

İller Bankası’nın mülkiyetine ait olan ve açık artırmaya çıkarılacak 37 taşınmazın 20 tanesi İstanbul’da bulunuyor.

1 Kasım’da ihaleye çıkarılacak olan taşınmazlardan 14 tanesi Ankara’da, birer tanesi ise Elazığ, Trabzon ve Gaziantep’te yer alıyor. Taşınmazlara ait ihaleler 1 Kasım 2018 tarihinde, saat 14:00’te İller Bankası AŞ’nin Kızılırmak Mahallesi Ufuk Üniversitesi Caddesi No:12 Çukurambar/Çankaya/Ankara adresinde yapılacak.

Açık artırmaya çıkarılacak olan taşınmazlara, ihale üzerinde kalan alıcının talebine göre peşin ya da vadeli olarak işlem yapılabilecek. Peşin satışlarda, satış bedelleri üzerinden %20 oranında indirim uygulanacağı bildirilirken, vadeli satışlarda toplam satış bedelinin %25’i peşin, kalan miktarı ise aylık taksitler halinde 24 ayda ödenecek.

Ödemeler 1 Ocak – 30 Haziran arası birinci altı ay, 1 Temmuz – 31 Aralık arası ikinci altı ay olarak belirlenecek.

Her altı aylık dönem başında o dönemde geçerli olacak taksit miktarlarının, bir önceki altı aylık Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi artış oranlarına göre yeniden hesaplanacağı, ek olarak ilk taksitin başladığı aydan 2019’un Temmuz ayına kadar olan taksitlerin sabit tutulacağı belirtildi. Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi’nin negatif olması haline taksit tutarlarında indirim yapılmayacak.

İhaleye çıkarılan taşınmazlar arasında satışı yapılmayan veya satışı iptal edilenlerin, aynı şartlarda 28 Aralık 2018 mesai bitimine kadar açık satışta kalacağı bildirildi. Uluslararası olmayan ihale, yerli ve yabancı inşaat firmalarına ya da bunların kendi aralarında yapacakları ortak girişimlere de açık olacak.

En yüksek teklif sunan ihaleyi kazanırken, şartların yerine getirilmemesi halinde en yüksek teklifi veren ikinci şirkete kalacak.

İller Bankası’nın mülkiyetinde olan 37 taşınmazın ihalesinde, şartnamede istenen evraklar ve geçici teminat mektuplarının en geç 1 Kasım günü, saat 12:30’a kadar İLBANK yetkililerine teslim edilmesi gerekiyor. İhalede teklif sunacak olan katılımcıların az önce detaylı adresini verdiğimiz, ihalenin yapılacağı yerde açık artırma işlemlerinin başlayacağı zamandan, en az bir saat önce hazır bulunması gerekiyor. Bu bir saatlik zaman dilimi içerisinde iş ve işlemlerin tamamlanmasının gerektiği belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum