Yatırım yapmaya başla!

Yüzerek, Uçarak, Kürek Çekerek! Birbirinden İlginç 3 İş Yolculuğu

İş yolculuğu denildiğinde çoğumuzun aklına akmayan trafik, karanlıkta çıkılan sokaklar, kalabalık metrolar ve benzerleri gelir. Ancak bu yazıyı okuduktan sonra çok daha sıra dışı yolculuklar olduğunu göreceksiniz.
Yüzerek, Uçarak, Kürek Çekerek! Birbirinden İlginç 3 İş Yolculuğu

Bazılarımız kendi arabamızı kullanırız, bazılarımız da insanların balık istifi dizildiği o kalabalık toplu taşıma araçlarını. Ya da şansımız varsa işe yürüyerek gidip geliriz. Kimimiz de tasarruf, spor ve trafiğe takılmama gibi amaçlarla bisiklet kullanırız. Evet, bahsettiklerimiz hepimizin aşina olduğu “normal” yöntemler! Peki, işe gitmek için bunlar dışında kullanılabilecek olanlar? Daha doğrusu, dünyanın en tuhaf iş yolculukları sizce ne şekilde yapılıyordur? İşte yok artık diyeceğiniz fazla uçuk ulaşım yöntemleri:

Benjamin David işe yüzerek gidiyor!

Benjamin David işe yüzerek gidiyor!

Almanya’da yaşayan Benjamin David de milyonlarca insan gibi trafik çilesi çekmekten bıkmıştı. Sonrasında işe gitmek için Isar Nehri’ni yüzerek geçebileceğini düşündü. Ve dünyanın en garip iş yolculuklarından birini yaratmış oldu. Evet, eşyalarını her gün su geçirmez bir çantaya koyan Benjamin, işe gidebilmek için 2 kilometre boyunca yüzüyor.

71 yaşındaki kütüphaneci, iş yerine kürek çekerek ulaşıyor!

71 yaşındaki kütüphaneci, kürek çekiyor

15 yıldır işe kürek çekerek giden Gabriel Horcler, 71 yaşında olmasına rağmen bu tuhaf iş yolculuğundan vazgeçmiyor. Nehrin sakinleştirici bir yönü olduğunu söyleyen Washington sakini,her gün Anacostia Nehri’nde kürek çekiyor.

Curt von Badinski’nin iş yolculuğu ise 6 saat sürüyor!

Curt von Badinski’nin iş yolculuğu ise 6 saat sürüyor!

Curt von Badinski’nin iş yolculuğu ise en çok süresi ile dikkat çekiyor. BBC’nin haberine göre; bir teknoloji şirketi olan makine mühendisi, her gün 6 saatini yollarda geçiriyor. Ve inanın bana Badinski’nin rutinini öğrendiğinizde, trafikte geçirdiğiniz dakikalara şükredeceksiniz.

Çünkü o her sabah 5’te kalkıyor, önce 15 dakikalık araba yolculuğunu, sonrasında da 90 dakikalık uçak yolculuğunu tamamlıyor. Ofisine 8.30’da varıyor ve saat 5’te iş yerinden ayrılıyor. Yeniden havaalanına giderek 19.15’teki uçağına yetişiyor ve nihayet 1 saat 45 dakika sonra evine varmış oluyor.

Ne diyorsunuz? Bu sıra dışı iş yolculukları üzerinizde nasıl bir etki yarattı? Yani ne bileyim, belki bundan sonra trafikte geçirdiğiniz süreye şükredersiniz. Ya da bir marjinallik yapıp, siz de işe kimsenin aklına gelmeyecek yöntemlerle gitmeyi denersiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum