Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İdealist Danışmanlık Hisseleri İştirak Edinimi Sonrasında Düşüşü Sürdürdü

İdealist Danışmanlık, Juphy Teknoloji Anonim Şirketi’ne yatırım yapılmasına karar verirken hisseler negatif seyrini sürdürdü. Detaylar aşağıda;
İdealist Danışmanlık Hisseleri İştirak Edinimi Sonrasında Düşüşü Sürdürdü
Son Güncelleme: 
Yorum

İdealist Danışmanlık A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden iştirak edinimi açıklamasında bulundu. Şirketin 20.12.2021 tarih ve 20 sayılı Yönetim Kurulu toplantısında sözleşmenin imzalanıp 25.000 USD olan yatırım tutarının ödendiği belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre İdealist Danışmanlık, şirketin yeni ve gelişen alanlara yatırım stratejisi çerçevesinde; bilgisayar programlama faaliyetleri (sistem, veri tabanı, network, web sayfası vb. yazılımları ile müşteriye özel yazılımların kodlanması) faaliyetlerinde bulunan Juphy Teknoloji Anonim Şirketi’ne yatırım yapılmasına karar verdi.

Şirketin IDEAS koduyla işlem gören hisseleri bugün negatif bölgede hareket etti.
IDEAS Hisse Düşüş Devam
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Cuma günü kapanışı 29,00 Türk lirasında yapan IDEAS hisseleri, bugünkü seansa 27,02 TL ile açılış yaptı. Açılıştan sonra 29,98 TL’ye kadar çıksa da buradan sonra kazançlarını geri verdi.

TSİ 12.06’da yüzde 0,85 ekside işlem gören hisselerin gün içi hareket aralığı 27,02 – 29,98 TL oldu. Gün içi düşük seviye IDEAS’ın Şubat 2021 sonrası en yüksek seviyesi oldu.

KAP açıklaması sonrasında ekside seyri sürdüren IDEAS hisseleri, haftalık ve aylık bazda negatif performans sergilerken yıllık bazda yüzde 97 değerlendi. Diğer taraftan haftalık yüzde 11’e yakın değer kaybeden hisseler aylık bazda yüzde 36 değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu