Yatırım yapmaya başla!

IBM Bünyesinde İletişim Uygulaması Olarak Slack Kullanılacak

Şirket içi iletişim uygulaması Slack, IBM’in 350 bin çalışanı tarafından kullanılacak.
IBM Bünyesinde İletişim Uygulaması Olarak Slack Kullanılacak

İletişim uygulamaları dünya genelinde milyonlarca kişinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Dünya çapında WhatsApp, Messenger, Telegram gibi çok mesajlaşma uygulaması yaygın olarak kullanılıyor. Bununla beraber iş amaçlı geliştirilen uygulamalar da kurumsal pazarda büyük ilgi görüyor. Bu alanda hizmet veren başlıca uygulamalar arasında Slack ve Microsoft Teams’i gösterebiliriz. Tabi Facebook’un da Workplace hizmeti bulunuyor. Son dönemde Microsoft Teams ve Slack arasındaki rekabetin arttığına tanık oluyoruz.

Yayınlanan yeni bir rapor Slack’in rakibine karşı büyük bir avantaj elde ettiğini gösteriyor. Dünyanın en büyük teknoloji ve yazılım şirketlerinden biri olan IBM, şirket içi iletişim uygulaması olarak tercihini Slack’ten yana kullandı. ABD’li teknoloji devinin 350 bini aşkın çalışanı bulunuyor. Dolayısıyla bu gelişme ile Slack’in büyük bir iş birliğine imza attığını söyleyebiliriz. Anlaşma sonrası Slack CEO’su Stewart Butterfield, “Şimdi, Slack’in en büyük organizasyonlar için de kullanılabilir olduğunu görmüş oluyoruz.” açıklamasını yaptı.

IBM ile Slack Arasında İş Birliği

IBM ile Slack Arasında İş Birliği

Gelen haberler bu iş birliği yapılmadan önce de IBM’de bazı çalışanların iletişim uygulaması olarak Slack’i kullandığı yönünde. Bu konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Butterfield, “IBM, birkaç yıldır Slack’in en büyük müşterisi konumunda ve bu süreçte kullanım oranlarını genişletti.” ifadesini kullandı. Bu gelişme ile beraber IBM, Slack’in en büyük müşterisi konumunda geldi. 2019 yılı itibarıyla IBM’de Slack kullanan çalışan sayısı 165 bin olarak açıklanmıştı.

Bu rakamın iki katına çıkmasının Slack açısından önemli olduğunun altı çiziliyor. Toplam kullanım oranında Microsoft Teams’in halen Slack’in önünde olduğunu söyleyebiliriz. 2019 yılı verileri Slack’in 12 milyon kişi tarafından kullanıldığını gösteriyor. Microsoft Teams’de bu rakam 20 milyona ulaşmıştı. IBM ile yapılan iş birliği bu bağlamda Slack’e güç kazandırmış oluyor. Yapılan iş birliği sayesinde Slack’in hisselerinin yüzde 15 oranında değer kazandığı belirtildi.

Microsoft Teams ile Slack arasındaki rekabetin oldukça gergin geçtiği biliniyor. Geçtiğimiz günlerde Microsoft rakibine göndermelerde bulunarak, “Slack, birlikte çalışmak ve nasıl olması gerektiğini keşfetmek için gerekli olan genişlik ve derinliğe sahip değil.” açıklamasını yapmıştı. Bu gelişmeler sonrası iki iletişim uygulaması arasındaki rekabetin tırmanarak devam edeceği görülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum