Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hitler’in “Kavgam” Kitabının Kişisel Kopyası Açık Artırmada Satıldı!

Hitler’in “Kavgam” Kitabının Kişisel Kopyası Açık Artırmada Satıldı!

Nükleer silahların kullanıldığı, binlerce belki de milyonlarca insanın hayatını kaybettiği, işkence gördüğü ve sakat kaldığı II. Dünya Savaşı’nın izlerine halen daha birçok yerde rastlayabilirsiniz. Bu kanlı savaşın baş aktörlerinden biri olan Avusturya asıllı Alman “diktatör” Adolf Hitler’in hayatını anlatmış olduğu bir kitap olan Mein Kampf (Kavgam), Türkiye’de de en çok satanlar arasında yer almıştı.

1924 ve 26 yılları arasında yazılan ve iki ciltten oluşan kitap, Hitler’in “nasyonel sosyalizm” olarak adlandırdığı bu görüşü kapitalizmin ve Marksizmin eleştiri konusu olduğu, 1923 yılındaki Birahane Darbesi sırasında hayatını kaybedenleri anmak için yazıldığı tarihi önem taşıyan bir kitaptır. Basılan ilk kitapta dünya siyasetine yön veren liderler arasında yer alan ve “Nazi” partisinin lideri Adolf Hitler kendi hayatından kesitler aktarmıştır. İkinci baskıda ise Nasyonel Sosyalist Alman İşçi Partisi ile ilgili bir manifesto yer almaktadır.

Tarihi değere sahip olan bu kitabın günümüze kadar gelmeyi başarmış Hitler’in kişisel baskılarından biri, ABD Maryland’deki Alexander Tarihi Müzayede Evi’nde satışa çıkarıldı. Dünya çapında çokta fazla övgüyle söz edilmeyen, hatta sevilmeyen bir lider olmasına rağmen Hitler tarafından kaleme alınan bu kitap; tarih severlerin İkinci Dünya Savaşı ile ilgili koleksiyonlarını süsleyecek bir parça niteliği taşıyor. Şimdi dilerseniz, satışı yapılan bu esere daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda satışa sunulan Hitler’in Kavgam kitabının kişisel kopyası:

Adolf Hitler’in “Kavgam” Adlı Kitabın İlk Kişisel Kopyası Ne Zaman Piyasaya Çıkarıldı?

Adolf Hitler'in "Kavgam" Adlı Kitabın İlk Kişisel Kopyası Ne Zaman Piyasaya Çıkarıldı?Açık arttırmada satılan İkinci Dünya Savaşı’nın en pahalı parçaları arasında döneme damgasını vuran Alman lider Adolf Hitler’in birçok eşyası bulunmaktadır. Şimdi ise Hitler’in bu pahalı eşyalarına bir yenisi daha ekleniyor. Binlerce kopyası bulunan bu kitap, 1945 yılında Hitler’in Münih şehrindeki evinde Amerikalı bir asker tarafından bulundu. O zamanlar; “2 Mayıs 1945 Adolf Hitler’in Münih’teki dairesinden” yazısının yer aldığı on bir adet kopya imzalanmıştı. Bu kitaplardan birini eline geçiren asker, onu saklaması için kızına verdi.

“Kavgam” Kitabının Nadir Kopyası Ne Zaman Müzayedeye Çıkarıldı?

"Kavgam" Kitabının Nadir Kopyası Ne Zaman Müzayedeye Çıkarıldı?Kırmızı deri kapağı ile Amerikalı topçu birliğinin 11 subayı tarafından imzalanan bu kitap, II. Dünya Savaşı’na ait bin adet farklı eserle birlikte Maryland Chesapeake City merkezli Alexander Tarihi Müzayede Evi tarafından 17 ve 18 Mart’ta gerçekleşen açık arttırmada alıcısını buldu. Kitabın Führer’in hayatını anlatan ilk baskısı 17 Mart’ta satılırken, 354 sayfalı ikinci baskı ise 18 Mart Cuma günkü müzayedede satın alındı.

Hitler’in Tarihi Kitabı Ne Kadara Satıldı?

Hitler'in Tarihi Kitabı Ne Kadara Satıldı?Hitler tarafından kaleme alınan bu tarihi eser ilk olarak 1925 yılında yayımlanmıştı. Ancak, kişisel baskılardan biri olan ve Hitler’in Münih’teki evinde bulunan bu kitap, şimdiye kadar satılan en pahalı silahlar arasında yer alan Führer’in altın tabancası kadar pahalı bir fiyata alıcısını bulmasa da yine de milyonlarca kopyası olan bir kitaba göre oldukça yüksek bir rakama, 20 bin dolara satılmıştır.

Birçok filmi ve kitabı yazılan tarihe damga vurmuş isimlerden biri olan Hitler; dünya çapında çok fazla sevilmeyen ve şeytani bir diktatör olarak görülen, aynı zamanda etkileyici bir hatip olarak kitleleri ayağa kaldırabilen bir politikacıydı. Kendi hayatını ve partisinin manifestosunu konu alındığı “Kavgam” kitabı, bu Alman liderin en önemli eserlerinden biriydi. Dünyaya korku salan yönetemi ve binlerce insanı toplama kamplarında, gaz odalarında işkenceye maruz bırakmış olsa da yine de bu politikacının hayranı olan bazı insanlar dünyanın dört bir yanında bulunmakta. Sizler de Hitler ve kitabı “Kavgam” hakkındaki düşüncelerinizi, yorumlarınızla birlikte bizlerle paylaşabilirsiniz…

 Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum