Yatırım yapmaya başla!

Hindistan’da WhatsApp Grup Yöneticisi Genç 5 Aydır Hapiste!

Hindistan’da WhatsApp’ta grup yöneticiliği yapan bir genç, grupta uygunsuz içerik paylaşılması sebebiyle 5 aydır hapis yatıyor. İşte detaylar…
Hindistan’da WhatsApp Grup Yöneticisi Genç 5 Aydır Hapiste!

Dünyanın en büyük akıllı telefon pazarlarından biri olan Hindistan’da teknoloji ve sosyal medya alanında ilginç olaylar yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde iPhone’un Hindistan’da yasaklanma haberi gündemde yer almış ve tüm dünyada büyük ses getirmişti. Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ta ülkede en çok kullanılan uygulamaların başında geliyor.

Hindistan hükümeti geçtiğimiz aylarda aldığı ilginç bir karar ile WhatsApp’ta grup yöneticilerinin tutuklanmasının önünü açacak yasayı hayata geçirmişti. Alınan karar sonrası Hindistan’da WhatsApp’ta grup yöneticisi olan genç, 5 aydır hapiste tutuklu bulunuyor. Pazarın lideri konumundaki WhatsApp ise yaşanan olaylar sonrası başta Hindistan’ı içeren bir dizi yeni karara imza atmıştı.

Yönetici Olduğu Grupta Uygunsuz Paylaşım Yapılmış

Yönetici Olduğu Grupta Uygunsuz Paylaşım Yapılmış

Hindistan’da yaşanan bir tutuklanma olayı yok artık dedirtecek cinsten. 21 yaşındaki Junaid Khan, WhatsApp’ta yönetici olduğu bir grupta uygunsuz paylaşım yapıldığı için 5 aydır hapis yatıyor. Gencin yatmasına sebep olarak ayaklanmaya teşvik gösterilmiş.

Ancak çocuğun ailesinin ifadeleri ise polisin iddiasından daha farklı. Gencin ailesi, grupta bulunan iki yöneticinin gruptan ayrılmasıyla beraber, çocuklarının otomatik olarak yönetici konumuna geldiğini ve yaşanan durumla ilgili suçu olmadığını belirtiyor.

Uygunsuz İçerik İletilmiş Mesaj Olarak Gönderilmiş

Uygunsuz İçerik İletilmiş Mesaj Olarak Gönderilmiş

Khan’ın yönetici olduğu WhatsApp grubuna atılan uygunsuz mesajın başka bir yerden iletildiği belirtiliyor. Ancak Hindistan’da yürürlükte olan ilginç yasa sonrası gencin tutuklanmasına zemin hazırlamış.

Tutuklanma sebebinin ayaklanmaya teşvik olarak gönderilmesi, gencin kefaletle salınmasına da engel olmuş durumda. Polis yaptığı açıklamada ailenin tutuklama olayı yaşandıktan sonra böyle bir iddiayı ortaya attığını belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum