Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hindistan’ın Olası Kripto Düzenlemesinin Kapsamı Analistleri İkiye Böldü

Yasaklamanın nereye kadar gideceği merak ediliyor.
Hindistan’ın Olası Kripto Düzenlemesinin Kapsamı Analistleri İkiye Böldü
Son Güncelleme: 
Yorum

Hindistan hükümeti bu hafta, 2021 Resmi Dijital Para Birimi Yasasının Kripto Para Birimi ve Düzenlemesini tanıtacağını duyurdu. Tasarı, tüm özel kripto para birimlerine bir yasak getirirken resmi bir dijital para birimi oluşturma konusunda yasama oylaması istiyor.

Bununla birlikte, bazı kullanıcılar bunun Monero veya Zcash gibi gizlilik odaklı paralara atıfta bulunabileceğini tahmin ederek, özel kripto para birimini tam olarak neyin oluşturduğuna dair kafa karışıklığı yaşıyor.

CoinCrunch India’nın kurucusu Naimish Sanghvi, hükümetin tanımına göre özel kripto paranın hemen hemen her şey anlamına gelebileceğini düşünüyor. 2019 yılında hazırlanan raporda, tüm özel kripto para birimlerinin Hindistan’da yasaklanabileceği belirtilmişti.

Hint kripto borsası WazirX’in pazarlama müdürü Rohit Kundliwal ise olası bir düzenlemeden korkmuyor. Kundliwal, kriptonun yasaklanamayacağını, sadece düzenlendiğini ve özel kripto para birimini neyin oluşturduğuna dair netlik bulunmadığına dikkat çekti.

Hintli Shiv Sena Milletvekili Priyanka Vickram Chaturvedi ise, önerilen yasağın geriye doğru bir hareket ve biraz gecikmiş olduğunu söyledi. Chaturvedi özel kripto para birimlerini yasaklamanın, temel olarak, yeni ekonomi için büyük bir istihdam ve üretici olarak ortaya çıkabilecek yeni bir fintech fikirlerini engellediğini belirtti.

Kripto para ticaretinin kısıtlanacağı haberlerinin yayılmasından sonra, ülkede faaliyet gösteren borsa olan WazirX’te fiyatlarda önemli düşüşler yaşandı. Bitcoin, Ethereum ve Cardano’da büyük kayıplar görüldü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu