Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hindistan’ın Kripto Paraları Yasaklamak için Katı Bir Yasa Hazırladığı Ortaya Çıktı

Üst düzey bir hükümet yetkilisi, ülkede kripto para ticaretini tamamen yasaklayacak bir tasarı üzerinde çalıştıklarını söyledi.
Hindistan’ın Kripto Paraları Yasaklamak için Katı Bir Yasa Hazırladığı Ortaya Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son günlerde yükselişini sürdürüyor ve yeni rekorlar kırıyor. Bu yükseliş Hindistan’daki yatırımcıları memnun ederken, düzenleyici kurumların endişeleri artmaya devam ediyor. Piyasa, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60.000 doları kutlarken, Hindistan kripto piyasası endişe verici haberlerle uyandı.

Üst düzey bir hükümet yetkilisinin, ülkenin bir holding varlığı olarak bile kripto kullanımını yasaklayan katı bir yasa önereceği bildirildi. Getirilecek yeni düzenlemenin ülkedeki milyonlarca yatırımcı için büyük bir darbe olacağı ifade ediliyor.

Kripto Para Tamamen Yasaklanıyor

Kripto Para Tamamen Yasaklanıyor

Plan hakkında doğrudan bilgi sahibi olan yetkili, kripto para birimlerine karşı dünyanın en katı politikalarından biri olan tasarının, kripto varlıkların bulundurulmasını, çıkarılmasını, madenciliğini, ticaretini ve transferini suç haline getireceğini söyledi.

Düzenleme resmi bir dijital para birimi için bir çerçeve oluştururken Bitcoin gibi özel sanal para birimlerinin yasaklanması çağrısına yer veriyor. Yasa tasarısının kripto para sahiplerine, varlıklarını tasfiye etmeleri için altı aya kadar süre vereceğini, ardından cezaların verilmesine imkan tanıdığı belirtiliyor.

Başbakan Narendra Modi’nin hükümeti parlamentoda rahat bir çoğunluğa sahip olduğu için yetkililer tasarının yasalaşmasını sağlayacağından eminler.

Yasak kanun haline gelirse, Hindistan, kripto para bulundurmayı yasadışı yapan ilk büyük ekonomi olacak. Madencilik ve ticareti yasaklayan Çin bile kripto para bulundurmaya yönelik bir kısıtlama getirmemişti. Hindistan’da, hükümetin yasaklama tehdidine rağmen işlem hacimleri artıyor. Sektör tahminlerine göre 8 milyon yatırımcı 1,4 milyar dolar kripto varlığı cüzdanlarında tutuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%