Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hindistan’da Kripto Para Borsalarının 9.4 Milyon Dolar Vergi Kaçırdığı Saptandı

Yapılan araştırmada vergi kaçakçılığının büyük bölümü WazirX Borsasında tespit edildi. Detaylar geliyor…
Hindistan’da Kripto Para Borsalarının 9.4 Milyon Dolar Vergi Kaçırdığı Saptandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Hindistan’da vergi makamları, kaçakçılık şüphesiyle ülkenin en büyük kripto para borsalarından bazılarına baskın düzenledi. Baskın yapılan borsalar arasında WazirX, CoinSwitch Kuber, CoinDCX, BuyUCoin ve Unocoin yer alıyor.

Yapılan incelemede, borsalarda 8.41 milyon dolar değerinde vergi kaçakçılığı tespit edildi. Hhizmet sağlayıcılar, Bitcoin alışverişinde bulunmayı kolaylaştırmak için kullanıcılardan komisyon alıyor. Ancak borsaların GST vergisi ödemediği belirtildi.

Borsalara yapılan toplu baskın, yetkililerin geçen ayın sonunda Hindistan’ın en büyük kripto borsası olan WazirX tarafından yaklaşık 6 milyon dolarlık vergi kaçakçılığı tespit edildi. Borsa 5.45 milyon dolar vergi ödemekten kaçmak ile suçlandı.

Binance’in sahibi olduğu borsa, suçu ülkedeki belirsiz vergi rejimine bağladı. WazirX yaptığı açıklamada, ödenen GST’nin farklı bir hesaplamasına yol açan bileşenlerden birinin yorumunda bir belirsizlik olduğunu bildirdi.

Vergiden kaçınma niyetlerinin olmadığını belirten borsa, düzenleyici netliğin Hindistan kripto endüstrisi için ihtiyaç olduğuna inandığını bildirdi. Hindistan vergi makamları, önümüzdeki günlerde kripto şirketlerine yönelik baskınlarını yoğunlaştıracağı konusunda uyardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%