Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hindistan Hükümeti Bitcoin’i Varlık Sınıfı Olarak Tanımlamaya Hazırlanıyor

Hükümet kripto paraları yasaklama fikrinden uzaklaşmış görünüyor.
Hindistan Hükümeti Bitcoin’i Varlık Sınıfı Olarak Tanımlamaya Hazırlanıyor

Geçtiğimiz haftalarda Hindistan, kripto para ticaretini yasaklayacağı haberi ile sıkça gündeme gelmişti. Raporlar hükümetin kriptoya karşı daha yumuşak bir duruş sergilediğini gösteriyor. Hindistan’da kripto para birimleri için belirsizlik ortamı sona ermiş olabilir.

Hükümetin Bitcoin’e yönelik düşmanca tutumunun, kripto para birimleri için daha sağduyulu düzenleyici politikalara doğru kaydığı belirtiliyor. Kaynaklara göre yetkililer kripto para birimlerini alternatif bir varlık sınıfı olarak sınıflandırmayı değerlendiriyor.

Kriptolar Alternatif Varlık Sınıfı Olabilir

Kriptolar Alternatif Varlık Sınıfı Olabilir

Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’nun, maliye bakanlığı ile işbirliği içinde ülkedeki kripto düzenlemelerini denetlemekle görevlendirileceği bildiriliyor. Parlamentonun Temmuz ayında başlayan Muson Oturumu sırasında kapsamlı bir kripto düzenleyici yasa tasarısını tartışacağını iddia ediliyor.

Maliye bakanlığı tarafından oluşturulan bir uzman grubunun, kripto düzenlemesi için protokolleri incelediği ve bulgusunun önümüzdeki ay meclis müzakerelerinin bir parçasını oluşturabileceği tahmin ediliyor.

Hindistan İnternet ve Mobil Birliği üyesi Ketan Surana, kripto para birimleri üzerinde çalışan yeni komitenin mevzuat konusunda iyimser olduğunu söyledi. Mayıs ayında, Hindistan’daki bir teknoloji lobisi grubu olan Indiatech.org, hükümeti kripto paraları, dijital varlıklar olarak tanımlamaya çağırmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum