Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hindistan Başbakanı Kripto Paralar için İş Birliği Çağrısında Bulundu

Başbakan Narendra Modi, kripto para birimleri hakkında sesini yükseltiyor.
Hindistan Başbakanı Kripto Paralar için İş Birliği Çağrısında Bulundu
Son Güncelleme: 
Yorum

Hindistan, Bitcoin konusunda ilerici bir duruş sergiliyor gibi görünüyor. Ülkenin bu yeni varlık sınıfının sınıflandırılması ve yasallığı konusunda tek tip bir bakış açısına ulaşmaya çalıştığı göz önüne alınıyor. Hindistanbaşbakanı son ünlerde kripto para birimleri hakkında giderek daha fazla ses çıkarmaya başladı.

Başbakan Narendra Modi, demokratik ülkeleri kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisinden en iyi şekilde yararlanmak için birlikte çalışmaya çağırdı. Ayrıca etik olmayan amaçlarla kullanılmaması gerektiğini belirtti.

Hindistan hükümeti daha önce hızlı büyüyen sektör için sağlam bir düzenleyici altyapı oluşturmak için adımlar atmıştı. Merkez Bankası (RBI), Maliye Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın yanı sıra Hindistan içinden ve dışından kripto uzmanları ve önemli endüstri katılımcıları da dahil olmak üzere çok sayıda üst düzey görüşme gerçekleştirdi.

Hindistan’da kripto para birimlerinin popülaritesinin artmasına rağmen, yasa koyucular hala kapsamlı bir düzenleyici sisteme duyulan ihtiyaç konusunda bölünmüş durumda. Önümüzdeki günlerde yasama meclisine Bitcoin düzenleme taslağının sunulması bekleniyor.

Birçok kişi bunun yatırımcılara ve kuruluşlara biraz huzur ve netlik sağlayacağını umuyor. Ülkede yeniden sınıflandırma yoluyla kripto para birimi borsalarındaki Mal ve Hizmet Vergilerini (GST) %18’den %1’e düşürülmesi planlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%