Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hedef Girişim Komite Üyelerini Yeniden Belirlerken, Hisseler Yükseliyor

Hedef Girişim Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yeniden belirlediği komite üyelerinin listesini açıkladı.
Hedef Girişim Komite Üyelerini Yeniden Belirlerken, Hisseler Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu’nun Kurumsal Yönetim Tebliği kapsamında komite üyelerinin yeniden belirlenmesine karar verdi. Söz konusu karar 22.12.2021 tarihli yönetim kurulu toplantısında alındı.

Buna göre Riskin Erken Saptanması Komitesi üyeliğine, yönetim kurulu üyelerinden İlyas Avcı ve Murat Tanrıöver’in seçilmesine karar verildi. Söz konusu komitenin çalışma esaslarının kabulü ve tebliğ edilmesinde de fikir birliğine varıldı.

Kurumsal Yönetim Komitesi üyeliğine; Yatırımcı İlişkileri Birim Yöneticisi Süleyman Arpaslan, Ceren Yavuz Erdinç ve Mehmet Ziya Gökalp seçildi.

Bağımsız yönetim kurulu üyeleri İlyas Avcı ve Ceren Yavuz Erdinç Denetimden Sorumlu Komite üyeleri olarak seçilirken, söz konusu komite görev alanları ve çalışma esaslarının belirlendiği Denetimden Sorumlu Komite Görev ve Çalışma Esasları’nın kabulüne ve üyelere tebliğ edilmesine karar verildi.

Hedef Girişim hisseleri (HDFGS) %4,37 artışla, hafta başından bu yana verdiği kayıpları silmeye yöneldi.
Hedef Girişim Hisseleri %4,37 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Saat 11.31’de 2,63 liradan işlem gören hisseler, güne 2,53’ten başladı. Bu seviye dünkü 2,52 kapanışı ile aynı olurken, açılışın ardından yukarı yönde ivme kazandı.

Hisseler yükselişle geçerek 2,67 liraya kadar yükseldi. Gün içinde %4’ten fazla değer kazandı. Ancak yine de haftalık ve aylık dönemdeki değişimleri düşüşü işaret ediyor.

Haftalık bazda 2,41 – 2,97 arasında hareket eden Hedef Girişim hisseleri ortalama %7, aylık 2,41 – 3,02 arasında hareket ederek %5 oranında geriledi.

Yıllık kazancı %6,50 ile sınırlı düzeyde olurken gördüğü en yüksek fiyat 4,06, en düşük 2,34 olarak kayıtlara geçti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu