Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Bu Hafta Hızla Yükselen Şirketten Bir Büyük Haber Daha!

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., KAP'a büyük çaplı bir iş ilişkisini daha duyururken KAYSE hisselerindeki yükseliş hız kazandı. Detaylar haberin devamında;
Hissesi Bu Hafta Hızla Yükselen Şirketten Bir Büyük Haber Daha!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler gün içinde yeni iş ilişkilerini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirmeye devam ediyor. Geçen yılın 10-11-12 Mayıs tarihlerinde halka arz işlemi gerçekleşen Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., haftanın ilk günü gerçekleştirdiği büyük çaplı sözleşmesinin ardından bir kez daha günün en dikkat çekici yeni iş ilişkisi bildirimlerinden birine imzasını attı.

Borsada KAYSE koduyla işlem görmekte olan şirketin bildiriminde milyar liralık yeni sözleşmenin detaylarına sunuldu.

Açıklamada, yurt içinde yerleşik bir müşteri ile şeker satış işi kapsamında 4 milyar 250 milyon Türk lirası tutarında anlaşma yapıldığı bilgisi verildi.

Söz konusu satışa istinaden 50 milyon Türk lirası avans bedeli tahsil edildiği ifade edildi.

Yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine etkisinden bahsedilirken, yapılan sözleşmenin ciro ve karlılığı olumlu yönde etkileyeceği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Yılda 3 milyonu aşkın şeker pancarı işleyen şirket, hafta başında diğer büyük çaplı iş ilişkisini KAP’a bildirmişti. Yine yurt içinde yerleşik bir müşteri ile olmak üzere şeker satış işine istinaden 3 milyar 456 milyon 220 bin Türk lirası tutarında anlaşma yapıldığı bildirilmişti. Şirketin hisseleri bu gelişmeyle tavan performans sergilemişti.

KAYSE Hisseleri Yine Yükseldi

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 1,62 değer kazancıyla günü 10.208,65 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirirken, KAYSE hisseleri endeksle paralel hareket etti ve büyük çaplı sözleşmesinin de desteğini alarak yükseldi.

Yıllık zirvesi 39,4 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 3,7‘lik yükselişle 34,5 TL seviyesine çıkış gösterdi.

KAYSE Hisseleri Bugün de Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kayseri Şeker hisseleri, haftalık ve aylık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 15,9 ve yüzde 19,4 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın