Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyar Liralık Dev Anlaşma Şirketin Hissesini Tavana Taşıdı!

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., KAP'a büyük çaplı yeni iş ilişkisini duyururken KAYSE hisseleri bu haberle birlikte fırladı. Detaylar haberin devamında;
Milyar Liralık Dev Anlaşma Şirketin Hissesini Tavana Taşıdı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsanın dev şirketleri gün içinde yeni iş ilişkilerini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirmeye devam ediyor. Geçen yıl 10-11-12 Mayıs tarihlerinde halka arz işlemi gerçekleşen Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. ise büyük çaplı sözleşmesiyle günün en dikkat çekici yeni iş ilişkisi bildirimlerinden birine imzasını attı.

Borsa İstanbul’da KAYSE koduyla işlem gören şirketin bildiriminde milyar liralık yeni sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirket ile yurt içinde yerleşik bir müşteri arasında şeker satış işine istinaden 3 milyar 456 milyon 220 bin Türk lirası tutarında anlaşma yapıldığı bilgisi verildi.

Yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine etkisine değinilirken, yapılan sözleşmenin ciro ve karlılığı olumlu etkileyeceği belirtildi.

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. halka arzında geçen bahar döneminde talep toplama işlemi tamamlanırken, satışa sunulan 106.000.000 TL nominal değerli payların dağıtımı gerçekleşmişti. Halka arz büyüklüğü ise 1.724.620.000 TL olarak gerçekleşmişti.

GCM Yatırım Banner

KAYSE Hisselerinden Tavan Performans

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,37 değer kaybederek 10.045,74 puandan tamamlarken, KAYSE hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve büyük çaplı sözleşmesinin desteğini alarak tavan performans sergiledi.

Yıllık zirvesi 39,4 TL olan hisselerin değeri, bugünkü yükselişiyle 33,3 TL seviyesine çıkış gösterdi.

KAYSE Hisseleri Tavan Performans Sergiledi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kayseri Şeker hisseleri, haftalık ve aylık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 10,2 ve yüzde 11,7 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.