Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 300 Primin Devamı Var! Hedef Fiyat Geldi Hisse Tavana Çıktı

Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.’nin piyasa beklentilerini aşan bilançosunun ardından Yapı Kredi Yatırım’dan hedef fiyat raporu geldi.
Yüzde 300 Primin Devamı Var! Hedef Fiyat Geldi Hisse Tavana Çıktı
HABER GİRİŞ

Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.’nin son gelen bilançosunun ardından ANHYT kodlu hisseler için Yapı Kredi Yatırım’dan değerlendirme raporu geldi. Yapı Kredi Yatırım raporunda, piyasa beklentisi 800 milyon TL iken 2024 birinci çeyrek bilançosunda net kârı 962 milyon TL seviyesinde olan Anadolu Hayat’ın güçlü performansına dikkat çekildi.

Net kârı ilk çeyrekte yüzde 25, yıllık ise yüzde 142 artış gösteren şirketin aynı dönemde öz kaynak kârlılığının yüzde 53 seviyesinde gerçekleştiği belirtildi.

Raporda, “Sonuçların beklentilerimizin üzerinde gerçekleşmesinde, beklentimizden daha yüksek yatırım gelirleri en temel etken. Emeklilik teknik kârlılığı ve hayat teknik kârlılığı ise beklentimize yakın ve güçlü gelişti” denildi.

Yılın ilk çeyrek bilançosunda net kârı piyasa beklentisinin yüzde 20 üzerinde gerçekleşmesi göz önüne alındığında, şirket hisseleri için Yapı Kredi Yatırım’ın kâr tahmini yukarı yönlü revize edildi.

ANHYT kodlu hisseler için 12 aylık hedef fiyat 62TL’den 78TL’ye çıkarılırken, “Al” tavsiyesi korundu. Böylece hedef fiyat için güncel hisse fiyatına göre yüzde 41 getiri potansiyeli beklentisi oluştu.

GCM Yatırım Banner
Anadolu Hayat Emeklilik Hisse 02.05.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Anadolu Hayat hisseleri için “Al” tavsiyesinin geldiği günde ANHYT kodlu hisseler tavana giden performansıyla 61,05 liradan kayda geçti. Bugünkü tavan yükselişiyle hisselerde yıllık prim yüzde 327’yi buldu.

Aylık artış yüzde 41’i, haftalık ise yüzde 10’u geçti. Hisseler bugün itibarıyla yılın en yüksek seviyesini gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.