Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum Hisseleri Tavan Olan Şirketi Takip Listesine Ekledi

Yatırım Finansman, hisseleri bugün tavan olan tekstil şirketini araştırma takip listesine dahil etti. Detaylar haberde...
Aracı Kurum Hisseleri Tavan Olan Şirketi Takip Listesine Ekledi
HABER GİRİŞ

Yatırım Finansman bugün Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi Ticaret A.Ş.’ye yönelik raporunu yayımladı. Kurum şirketin (YATAS) kodlu hisselerini araştırma takip listesine eklediklerini duyurdu.

Kurum, Yataş için “Tüketim sektörüne yönelik cazip bir yatırım.” notunu düştü. Şirketin cirosunu 2012 yılında 104 milyon dolar’dan 2022 yılında 406 milyon dolara yükseltmeyi başardığı aktarıldı.

Geçen yılın ilk 9 aylım sonuçlarında deprem felaketinin geçici olumsuz etkileri nedeniyle açıklanan zayıf sonuçların, hissenin son 12 ayda BIST100’e kıyasla yüzde 51 daha kötü performans göstermesinde temel etken olduğu bildirildi.

Aracı kurum raporunda perakende pazarında, verimsiz geleneksel yerel mağazaların pazar payı kaybederken, modern/ulusal markalara doğru artan bir eğilim görüldüğünü aktardı.

Kentsel dönüşüm projelerinin, güçlü turizm sektörü ve yenileme döngüsü, sektör için gelir artışının diğer itici güçleri olduğu bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Yatırım Finansman, “YATAS hissesini endeks üzeri getiri tavsiyesi ve yüzde 108 yükseliş potansiyeli taşıyan 68,0 TL hedef fiyat ile araştırma takip listemize ekliyoruz.” notunu düştü.

Yataş Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Haftaya kırmızı mumları yakarak başlayan şirketin hisseleri, bugün güne güçlü başladı. Dün kapanışı 32,66 TL’den yapan hisseler, bugün açılışı 35 TL’den yaptı.

Saat 10.30’da hisseler yüzde 9,98’lik artışla 35,92 TL’ye yükselerek tavan oldu. Hisseler yıllık bazda yüzde 22,52, aylık bazda yüzde 28,47 kazandırdı. Haftalık bazda yüzde 12,53 prim yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın