Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tam 5 Kurum Hedef Fiyat Açıkladı: Bu Hisseye Dikkat

2024’ün ilk çeyreğini kapsayan bilançosunu açıklayan YKBNK için değerlendirmeler paylaşıldı. 5 kurum hedef fiyatını açıkladı. İşte detaylar;
Tam 5 Kurum Hedef Fiyat Açıkladı: Bu Hisseye Dikkat
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da rekor serisi devam ederken bilançosunu açıklayan şirketlerin sonuçları yakından takip ediliyor. Beğenilen bilançolar sonrasında hedef fiyatlar yükselirken kötü rakamlar beklentilerin düşmesine neden oluyor.

3 Mayıs’ta toplamda 5 kurum Yapı Kredi Bankası (YKBNK) için hedef fiyatını ve değerlendirmelerini açıkladı.

Alnus yatırım, Yapı Kredi Bankası’nda “temel bankacılık gelirleri” içerisinde yer alan en önemli kalemlerden faiz gelirlerinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 159 artarak 56,3 milyar TL’ye çıktığına dikkat çekti.

2024’ün ilk üç çeyreğinde 8,3 milyar TL düzeyinde net faaliyet karı elde eden YKBNK için hedef fiyat 33,4 TL’den 36,5 TL’ye yükseltildi ve tavsiye “al”dan “nötr”e indirildi.

Garanti BBVA Yatırım

Yapı Kredi Bankası’nın beklentilere paralel net açıkladığını ifade eden Garanti BBVA Yatırım, sonuçların beklentilere paralel olmasından dolayı piyasa etkisinin nötr olabileceğini paylaştı. YKBNK için hedef fiyat 42 TL, tavsiyesi ise “endeks üzeri getiri” ile sabit kaldı.

GCM Yatırım Banner

Ak Yatırım, YKBNK için hedef fiyatını 31,3 TL’den 35 TL’ye yükseltti ve tavsiyesini “endeks üstü getiri”den “nötr”e indirdi.

Şeker Yatırım, YKBNK için hedef fiyatını 32,28 TL’den 39,06 TL’ye yükseltti ve tavsiyesini “al” olarak korudu.

İş Yatırım, YKBNK için hedef fiyatını 34 TL’den 43 TL’ye çıkardı ve “al” olan tavsiyesini değiştirmedi.

Tam 5 Kurum Hedef Fiyat Açıkladı: Bu Hisseye DikkatKaynak: Paratic Piyasalar

3 Mayıs tarihli haftanın son işlem gününde BIST 100 endeksi rekor kapanışa imza atarken YKBNK yüzde 0,8 düşüşle 30,9 TL’ye geriledi. Haftalık ve aylık bazda sınırlı bir yükseliş gerçekleştiren hisse yıllık bazda yüzde 245 artışla beklentileri karşılamayı başardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın