Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Net Kârı Yüzde 90 Düşen Şirketin Hisseleri için “AL” Önerisi Geldi

Perakende ticaret şirketi bilançosunu açıkladı. Vakıf Yatırım'dan hisselere yönelik değerlendirme geldi. Detaylar haberde...
Net Kârı Yüzde 90 Düşen Şirketin Hisseleri için “AL” Önerisi Geldi
HABER GİRİŞ

Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2023 yılına yönelik bilançosunu yayımladı. Vakıf Yatırım, günlük strateji raporu ile perakende ticaret sektöründe faaliyet gösteren Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş (BIZIM) hakkında notunu paylaştı. Şirketin hisseleri için hedef fiyat açıklaması yapıldı.

Buna göre şirketin 2023 dönemini yıllık yüzde 90 düşüş ile 70 milyon TL net kar ile tamamladığı aktarıldı.

Şirketin satış gelirlerinin 2023’te yıllık yüzde 0,9 artış ile 32,2 milyar TL seviyesinde seyretti. Yılın tamamında, şirketin mağaza sayısı 182’ye ulaştı.

Finansalları öncesinde son bir ayda şirket hisseleri endeksten yüzde 12, son üç ayda ise yüzde 17,4 negatif ayrıştığı not edildi. Finansallara piyasa tepkisinin hafif negatif olabileceği not edildi.

Vakıf Yatırım tarafından paylaşılan notta şu ifadeler yer aldı:

GCM Yatırım Banner

“ Bizim Toptan için 2023 finansal sonuçları sonrasında 70 TL hedef fiyatımızda, kısa vadeli “Endeksin Üzerinde Getiri” ve uzun vadeli “AL” önerilerimizde değişime gitmiyoruz.”

BIZIM hisseleri borsanın rekor kırdığı güne kırmızıları yakarak başladı. Hisseler 40,70 TL’lik kapanıştan sonra haftanın dördüncü gününe 39,32 TL’den başlangıç yaptı.

39,72 TL’ye kadar yükselen hisseler günlük bazda yüzde 4’e yakın düşüş ile 39,3 TL’ye geriledi. Hisseler bir ayda yüzde 6’dan fazla kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın