Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Enerji Devi Milyon Liralık İhalede 1’nci Oldu!

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde TEİAŞ'ın gerçekleştirdiği ihalede zafere ulaşıldığını açıkladı. Detaylar;
Halka Arz Enerji Devi Milyon Liralık İhalede 1’nci Oldu!
HABER GİRİŞ

Enerji sektörünün her alanında oldukça geniş ürün, sistem ve hizmet yelpazesi sunan Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde kazanılan yeni ihaleye ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da EUPWR koduyla işlem gören şirketin bildiriminde Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ihalenin sonucuna ilişkin detaylara yer verildi.

Açıklamada, 3 Nisan tarihinde KAP’a yapılan bildirimde TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, “İTM-466 Referanslı 154KV Türkeli TM Yapımı” konulu ihalede en avantajlı fiyatın verilerek ihalede 1’nci olunduğunun bildirildiği anımsatıldı.

Açıklamanın devamında, TEİAŞ İhale Komisyonunun, şirkete işin verildiğine dair kesinleşme kararını bugün ilettiği bilgisi verildi.

Söz konusu işin baz bedelinin 204 milyon 465 bin 920 Türk lirası olduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş., önceki gün 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu paylaşmıştı. 2023 genelinde toplam 764.761.000 TL net kar açıklayan şirket, bir önceki yılın aynı dönemine göre net karını yüzde 48 oranında artmıştı.

EUPWR Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında 10.286,57 puanla rekor seviyeyi görürken, haber yazımı itibarıyla 10.221 puan civarında işlem görüyor.

EUPWR hisseleri ise günlük bazda yüzde 1,8‘lik düşüşle 155,2 TL seviyesinden işlem görüyor.

EUPWR Hisseleri Bugün Düşüş Eğiliminde
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Europower Enerji hisseleri, haftalık, aylık ve yıllık grafikte ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 2,5, yüzde 3,3 ve yüzde 96,2 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.