Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 159 Kazandıran Enerji Şirketi Temettü Kararını Açıkladı!

Dev enerji şirketi Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., yatırımcısının merakla beklediği kar payı dağıtım kararını KAP'a bildirdi. Detaylar haberin devamında;
Yüzde 159 Kazandıran Enerji Şirketi Temettü Kararını Açıkladı!
HABER GİRİŞ

Güneş enerjisinden elektrikli araçlara, elektrik santrallerinden şarj ünitelerine, proje geliştirmeden işletmeye kadar her alanda enerji çözümleri üreten Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ZOREN koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısına 2024 yılı için temettü müjdesi çıkmadı.

Zorlu Holding şirketinin açıklamasında, yönetim kurulunca sunulan 2023 yılı hesap dönemine ait kar dağıtımına ilişkin olarak, mevzuat uyarınca, geçmiş yıl zararlarından dolayı kar dağıtımı yapılamayacağına ilişkin teklifin genel kurulda ortakların onayına sunulacağı ifade edildi.

Şirketin 2023 yılına ilişkin olağan genel kurul toplantısının ise 27 Mayıs 2024 Pazartesi günü gerçekleştirileceği bilgisi verildi.

Hisseleri uzun vadede yatırımcısının yüzünü güldüren şirket, geçen ay içinde önemli bir iş birliğini KAP’a bildirmişti. Yüzde 49,99 oranında doğrudan iştirak Electrip Global Limited’in paylarının yüzde 100’üne sahip olduğu ZES Dijital Ticaret A.Ş. ve elektrikli araçlar için şarj ağı sağlayıcısı olan Hubject GmbH arasında iş birliği anlaşması imzalandığı duyurulmuştu.

GCM Yatırım Banner

Anlaşmanın kapsamının, Türkiye’deki ZES elektrikli araç şarj istasyonları ile İtalya, Fransa, Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan, Karadağ ve Polonya’da yer alan Electrip elektrikli araç şarj istasyonlarının Hubject’in şarj ağında yer almasına ilişkin olduğu ifade edilmişti.

ZOREN Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 0,67 değer kazancıyla günü 10.276,88 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük ve haftalık kapanışını gerçekleştirirken, ZOREN hisseleri endeksle ters yönde hareket etti etti ve düştü.

Hisseler, günlük bazda yüzde 2,2‘lik düşüşle 6,59 TL seviyesinden günü kapattı.

ZOREN Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Zorlu Enerji hisseleri, aylık ve yıllık grafikte ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 10 ve yüzde 159 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.