Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Fiyatı 62,6 TL’ye Çıkan Beton Şirketinden Yurt Dışı İmzası!

Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP bildiriminde yurt dışından aldığı yeni siparişlere ilişkin açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Hisse Fiyatı 62,6 TL’ye Çıkan Beton Şirketinden Yurt Dışı İmzası!
HABER GİRİŞ

Hissesi haftalık ve aylık bazda yeşil görünüm veren Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde aldığı büyük çaplı yeni siparişlere dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da MEKAG koduyla işlem gören şirketin bildiriminde yurt dışında yerleşik bir şirketten alınan siparişlerin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirketin yüzde 100 hissesine sahip olduğu bağlı ortaklığı Meka İthalat İhracat Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’nin, Kuzey Amerika bölgesindeki bir şirketten bugün beton santralleri ekipmanları siparişi aldığı bilgisi verildi.

Söz konusu iş ilişkisine dair sipariş bedellerinin toplamının 547 bin 667 dolar olduğu ifade edildi.

Beton santralleri ekipmanlarının üretimi ve tedarikinin şirket tarafından karşılanacak olup siparişlerin teslimatının Ağustos 2024 tarihine kadar tamamlanmasının planlandığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Kırma eleme, beton mikserleri, madencilik ekipmanları-tesisleri ve beton santralleri alanında geniş ürün gamına sahip olan şirketin açıklamasında ayrıca yeni iş ilişkisinin ciro ve karlılığı olumlu etkileyeceğinden bahsedildi.

MEKAG Hisseleri Yükseldi

BIST 100 endeksi, yüzde 1,62 değer artışıyla günü 10.208,65 puandan tamamlayıp tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirmeyi başarırken, MEKAG hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseldi.

Yıllık zirvesi 91,45 TL olan hisselerin değeri, günlük 2,29‘luk yükselişle 62,6 TL seviyesine çıkış gösterdi.

MEKAG Fiyat Grafiği Bugün Yükselişe İşaret Etti
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Meka Beton hisseleri, haftalık ve aylık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 1,8 ve yüzde 4,4 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.