Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Murat Ülker’in Ayrılık Haberi Sonrası Temettü Kararı Geldi

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş.’deki yönetim kurulu değişikliği sonrası bir karar da temettü dağıtımı için çıktı. Şirket, temettü kararını açıkladı.
Murat Ülker’in Ayrılık Haberi Sonrası Temettü Kararı Geldi
HABER GİRİŞ

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş., bugün toplanan yönetim kurulundan çıkan kararları paylaşmaya devam ediyor. Şirkette yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Murat Ülker’in yerine pladis CFO’su Sridhar Ramamurthy’in atandığı haberi sabah saatlerinde paylaşıldıktan sonra temettü bildirimi geldi.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirimini paylaştı. Bildirimde, yatırımcılara temettü dağıtımı yapılmayacağı kararının alındığı duyuruldu.

Şirket açıklamasında, “Alanında pazar lideri olan şirketimizin orta ve uzun dönemli güçlü stratejilerini daha da etkin uygulayabilmesi için kaynak oluşturulması amacıyla, kâr payının dağıtılmaması hususu genel kurulda kabul edilmiştir” denildi. Şirketin 2023 dördüncü çeyrek bilançosunda gelen tablo şöyle oldu:

Ülker Bilanço Tablosu
Kaynak: KAP

Şirketin temettü haberi duyurduğu saatlerde hisseler ekside kayda geçti. Sabah açılışta yükseliş gösteren ve Murat Ülker’in yönetim kurulu üyeliğinden ayrılış haberine gösterdiği ilk tepkisinde yeşil mumlara tutunmayı başaran ULKER, yazım anında yüzde 2’ye giden düşüşüyle 112,4 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.