Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Güney Kore’de NFT’ler için Düzenleme Yapılmayacak

Güncellenen FATF kılavuzu, NFT'ler için düzenleme olmayacağını ortaya koydu.
Güney Kore’de NFT’ler için Düzenleme Yapılmayacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Güney Kore’deki Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), NFTT’lerin sanal varlıklar olmadığını ve düzenlenmeyeceğini bildirdi. Karar, Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) güncellenmiş yönergelerinin gözden geçirilmesinden sonra geldi.

FATF’nin 28 Ekim tarihli kılavuz raporu, NFT tabanlı kripto koleksiyonlukların sanal varlıklar olarak kabul edilmediğini belirtiyor. Bir yetkili konuyla ilgili açıklamasında, FATF’nin bakışı nedeniyle, NFT’ler için düzenleme yapmayacaklarını söyledi.

Kore’nin mali düzenleyicisi, FATF’nin NFT’leri benzersiz olarak kabul ettiği gerçeğine odaklandı. Bu karara rağmen ülkede farklı düşünenler de bulunuyor Bazı uzmanlar NFT fiyatlarının manipüle edilebileceğine ve kara para aklama için kullanılabileceğine inanıyor.

NFT’lerin sanal varlıklar olarak kabul edilmedikleri için ihraççıların kara para aklamayla mücadele yükümlülüklerine uymalarının gerekmeyeceği bildirildi. Ülkede 2022’den itibaren kripto para birimleri için vergiler gelecek olsa da Korelilerin NFT’ler için vergi ödemeleri gerekmeyecek .

Güney Kore’de kripto ticaretinde neredeyse tekele sahip olan Upbit borsasının ana şirketi Dunamu, bu kararı memnuniyetle karşılayabilir. Dunamu ve yeni ortağı Hybe, son derece popüler BTS K-pop grubuna dayanan koleksiyonlarla birlikte NFT arenasına girmeye hazırlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%