Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Güney Kore Kripto Paraya Yönelik Kimlik Avı Sitelerini Engelliyor

Düzenleyiciler son 3 ayda 32 tehlikeli siteyi engelledi.
Güney Kore Kripto Paraya Yönelik Kimlik Avı Sitelerini Engelliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Güney Kore yönetimi son dönemde sayıları kripto para birimi fiyatlarındaki son artışla birlikte çığ gibi büyüyen kripto kimlik avı web sitelerini çökertmek için sistemlerini geliştiriyor. Ülkenin düzenleyicisi altyapıyı konuşlandırmak ve sürdürmek için Ulusal Polis Teşkilatı ile işbirliği yapıyor.

Sistem, sahte web sitelerini tespit etmek ve hızlı bir şekilde kaldırmak için 24 saatlik bir gözetim mekanizmasına sahip. Bakanlık kaynakları kısa mesaj yoluyla yapılan kimlik avı saldırılarının sayısının son aylarda önemli ölçüde arttığını belirtiyor.

Güney Kore kimlik avı sitelerini engelliyor

Bu mesajlar, dijital para borsası kullanıcılarını, kullanıcı kimlik bilgilerini çalan kötü niyetli web sitelerine yönlendiriyor. Koreli yetkililer, geçtiğimiz üç ay içinde bu tür 32 kimlik avı web sitesini yasakladı. Geçtiğimiz yıl ise 41 site bu nedenden dolayı engellenmişti.

Raporda, polis departmanının kripto para birimlerinin hileli erişimi ve satışı ile ilgili 21 vakayı araştırdığı belirtildi. Ülke dünyanın en büyük döviz piyasalarından biri konumunda olmaya devam ediyor.

Ülkedeki dijital para birimleri, küresel piyasalardaki fiyatlara kıyasla genellikle yüksek oranlarda satılıyor. Hızla yükselen kripto talebi ve kripto para birimlerinin doğası da sektörü dolandırıcılıklara karşı savunmasız hale getiriyor.

Güney Kore’de halihazırda kripto para piyasasına yönelik sert düzenlemeler yapılıyor. Ülkede Eylül sonunda yapılacak değişiklik ile borsaların her müşteri için gerçek isimli banka hesabı tutması zorunlu hale geliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu