Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Güney Kore’de Kripto Para Düzenlemeleri Yaklaşırken İlgi Hızla Artıyor

Hükümet talep artışının ortasında yeni düzenlemeler üzerinde çalışıyor.
Güney Kore’de Kripto Para Düzenlemeleri Yaklaşırken İlgi Hızla Artıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası her geçen gün büyürken, Güney Kore yeni düzenlemeler üzerinde çalışıyor. Ülkede her 3 vatandaştan 1’i kripto para ticareti ile ilgileniyor. Nüfusun onda biri dijital varlıklarla ticaret yapıyor ve genç işsizlik oranı %10’un üzerinde seyrediyor.

Ülkede yüksek harcamaların hiyerarşik sosyal yapıları zorladığı ve finansal istikrarın boş bir hayal gibi görünebileceği rekabetçi bir iş piyasası bulunuyor. Güney Kore teknolojiye ve yeniliklere karşı son derece açık bir ülke olsa da, kripto para birimleri son dönemde yoğun bir şekilde tartışılıyor.

Borsalar daha fazla incelemeye tutulacak

Güney Kore yasalarına göre kumar yasa dışı kabul edildiğinden ve birçok projenin spekülatif yönüne çok fazla eğildiği düşünüldüğünde, kripto para sektöründeki firmaların daha fazla inceleme ile karşı karşıya kalacağı tahmin ediliyor.

Bithumb, Coinone, Upbit ve Korbit ülkedeki dört büyük kripto para borsası olarak biliniyor. Yılın ilk çeyreğinde ilk kez piyasaya giriş yapan kişilerin %64’ü, 30 ila 20 yaş aralığında. Ülkede ilk çeyrekte 400 milyon dolara yakın ticaret hacmine ulaşıldı.

Yerel haber kuruluşlarından gelen raporlara göre , Güney Koreli gençler günlük ticaret kripto para birimlerini keşfetmek için işlerinden ayrılıyor. Koreli vatandaşların çoğu, dijital varlıkları günlük işlerinin sağlayabileceğinden çok daha hızlı bir zenginlik yaratma aracı olarak görüyor. Ülkede bu yılın sonundan itibaren kripto para kazancı üzerinden vergi alınacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu