Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Güney Kore’de Kripto Paradan Alınan Vergilerin Azaltılması İsteniyor

Muhalefet milletvekilleri, kripto tüccarları üzerindeki vergi yükünün azaltılmasını istiyorlar.
Güney Kore’de Kripto Paradan Alınan Vergilerin Azaltılması İsteniyor

Son dönemde kripto para piyasasında ülkeler kendi düzenlemelerine ağırlık vermeye başladı. Bu ülkeler arasında Güney Kore pek çok düzenlemesi ile öne çıkıyor. Ülkenin muhalefetteki Halkın Güç Partisi’ne mensup milletvekilleri, planlanan kripto vergi yasasının önüne geçmek istiyor.

Milletvekilleri, vergilendirmenin başlama sürecinin 1 sene uzatılmasını talep ediyor. Güney Kore’de 2.100 dolar üzerindeki kripto para kazançlarına %20 vergi uygulanacağını öngören kripto vergi rejimi, 2022 yılında yürürlüğe girecek.

Milletvekilleri bir yıllık ertelemenin yanı sıra, 2023’te uygulanacak Finansal Yatırım Gelir Vergisi rejimine uygun olarak kripto için kademeli bir vergi için çalışmalar yürütüyor.

Temsilci Cho Myoung-hee, kripto para birimleri için bir vergi rejiminin ülkenin finansal yatırım gelir vergisi ile uyumlu olması gerektiğini savundu.

Güney Kore’nin kripto vergi rejimi, son zamanlarda hükümet tarafından çıkarılan ve ülkenin kripto para piyasasının ilerlemesini şekillendirebilecek birçok katı düzenlemeden biri olarak görülüyor. Ülkede faaliyet gösteren borsalar için Eylül’de zorunlu lisanslama şartı yürürlüğe girmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum