Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Güney Kore Merkezli 20 Kripto Para Borsası Düzenleyiciler ile Anlaştı

Borsalar mali düzenleyicilere uyum sağlıyor.
Güney Kore Merkezli 20 Kripto Para Borsası Düzenleyiciler ile Anlaştı

Güney Kore’de kripto para piyasasına yönelik düzenlemeler uzun zamandır konuşulan konular arasında yer alıyor. Son gelen habere göre küçük ve orta ölçekli borsalar, mali düzenleyicilerle yakın tarihli bir toplantı sırasında hükümetle ilgili bazı şikayetlerini ifade etme şansı buldu.

D.Street tarafından hazırlanan bir rapora göre, Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ile 20 kripto borsası arasında bir toplantı düzenlendi. Toplantının içerisinden kaynaklar, FSC’nin Mali İstihbarat Birimi (FIU) ile hükümetin sanal varlık servis sağlayıcısı (VASP) raporunu uygulama arzusunu ifade ettiği 20 kripto borsası arasında bir görüşme olduğunu söylüyor.

Şirketlere Kayıt Olmaları için Süre Verilecek

Şirketlere Kayıt Olmaları için Süre Verilecek

FSC, yasadışı faaliyetlerle mücadele etmek için kripto piyasası üzerindeki gözetimini güçlendirme niyetini belirten bir bildiri yayınladı. Planın bir parçası olarak, kripto borsalarına ve ilgili şirketlere, hükümete kayıt olmaları için 6 aylık bir süre verilecek.

Süreç, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarının alınmasını ve diğerlerinin yanı sıra gerçek adla ticaret hesaplarının açılmasını içeriyor. Ülkede faaliyet gösteren dört büyük kripto para borsası Bithumb, Upbit, Korbit ve Coinone, gerçek adla işlem hesaplarını güvence altına aldı.

Toplantıda diğer 16 borsa operasyonel zorlukların yanı sıra gerçek isim alım satım gereksinimini karşılamada yaşadığı zorlukları dile getirdi. FSC yetkililerinin, küçük ölçekli borsaların karşılaştığı zorlukları anlayışla karşıladığı ve Güney Kore bankaları ile olan ilişkilerine müdahale etmeyecekleri bildirildi.

Güney Kore’nin kripto düzenlemesine yönelik hamleleri, bir dizi yeni yasa arasında Kara Para Aklamayı Önleme ve sermaye kazançları vergi politikaları ile son zamanlarda sıkılaştı .Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum