Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Güney Kore’de Onay Alamayacak 11 Kripto Para Borsası Kapatılabilir

Güney Kore'deki bazı orta ölçekli kripto borsalarının FSC'den onay alamayacağı iddia ediliyor.
Güney Kore’de Onay Alamayacak 11 Kripto Para Borsası Kapatılabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Güney Kore hükümeti kripto para piyasasına yönelik kısıtlayıcı adımları ile biliniyor. Ülkenin en üst düzey mali düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Komisyonu’nun, dolandırıcılık iddiaları nedeniyle bir düzine yerel kripto para borsasını kapatmayı planladığı bildiriliyor.

Ülkede yer alan haberlere göre FSC, yasadışı faaliyetler ve sahte toplu hesaplar nedeniyle Güney Kore’deki en az 11 orta ölçekli kripto borsasının faaliyetlerini askıya alabilir. Borsaların adları ise henüz açıklanmış değil.

Borsaların Lisans Alamayacağı Belirtiliyor

Borsaların Lisans Alamayacağı Belirtiliyor

Kaynaklar kripto borsalarının FSC tarafından operasyon için onay alamayacağını savunuyor. Raporda ayrıca, otoritenin Güney Kore’deki daha küçük kripto borsaları için daha katı düzenlemeler uygulamayı planladığına yer veriliyor.

Yerel kripto borsası Bitsonic, geçtiğimiz günlerde iç ve dış sorunları gerekçe göstererek operasyonları geçici olarak durduracağını duyurmuştu. Başka bir yerel kripto ticaret platformu olan CPDAX de 1 Eylül itibariyle operasyonları tamamen kapatacak.

Yetkililer yerel dijital varlık hizmeti sağlayıcılarının işlerini Eylül ayına kadar kaydettirmelerini ve gerçek adla ticaret hesapları ve raporlamaları oluşturmalarını şart koşuyor. Güney Koreli kripto borsaları son zamanlarda daha sıkı düzenleyici incelemeye maruz kalıyor.

Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit gibi büyük kripto borsalarının aksine, özellikle küçük ve orta ölçekli kripto borsalarının lisans almak için mücadele ettiği bildiriliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%