Yatırım yapmaya başla!

Güneş’te Dünya’dan Çok Daha Büyük Bir Delik Açıldı!

Güneş'te tamı tamına 120 bin kilometre çapında, yani Dünya'dan 10 kat daha büyük bir delik açıldı ve hala büyümeye devam ediyor!
Güneş’te Dünya’dan Çok Daha Büyük Bir Delik Açıldı!

NASA tarafından yapılan açıklama sonrası, yeniden kıyamet teorileri oluşturulmaya başlandı. Güneş’te 120.000 kilometre çapında bir deliğin meydana geldiğini belirten NASA, bu durumun gündelik yaşantımızı da etkileyebileceğini aktardı. Elbette ki bu açıklamalar da kıyamet filmlerini andıran senaryoların yeniden üretilmesine neden oldu.

Güneş’te Dünya’nın tamı tamına 10 katı büyüklüğünde meydana gelen bu açıklık, aslında geçen hafta uzay ajansı tarafından tespit edildi. Fakat Dünya üzerinden görülebilecek kadar büyük olan bu delik ile kamuoyu duyurusu henüz gerçekleşti. Güneş’te oldukça büyük hortumlar yaratması düşünülen bu deliğin, Dünya üzerindeki etkilerine dilerseniz birlikte bir göz atalım.

NASA’ya göre; Güneş’te meydana gelen devasa delik, büyük güneş hortumları yaratabilir ve bu durum özellikle de uyduları etkileyebilir. Dev Delik Güneş Fırtınalarına Neden Olabilir!

Güneş hortumlarının Dünya’ya ulaştıklarında Kuzey Işıkları’na (Aurora) benzer ışıklar yayabileceğini belirten NASA, uyduların da ciddi boyutlarda hasar görebileceklerine dikkat çekti. Kuzey Işıkları'na Benzer Işıklar Yayabilir

Güneş’te meydana gelen bu büyük hortumlar, uydularla temasa geçtikleri takdirde, elektrik ve iletişim ağlarında kesintiler yaşanabilir. Uydulara Ciddi Hasarlar Verebilir

Güneş’te bulunan bu tarz lekeler, bu yıldızın en serin bölgeleridir. Oldukça yoğun manyetik etkileşimlerin gerçekleştiği lekeler Güneş’te meydana gelen patlamalara ve hortumlara neden olan en büyük etkenlerdir. Güneş Lekeleri Dev Patlamalar Yaratır

Şimdi ise Güneş üzerinde Dünya’nın 10 katı büyüklüğünde bir delik bulunuyor. Bu delik oldukça hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Güneş'teki Delik Giderek Büyüyor!

Giderek genişleyen bu açıklığın sonucunun ne olacağı tam olarak kestirilmese de gerek NASA’daki araştırmacılar gerekse diğer bilim insanları yaşanabilecek sorunlar hakkında araştırmalar yürütmeye devam ediyorlar.

Elbette ki elektriğin olmadığı bir Dünya, medeniyetin de git gide çöküşüne neden olacaktır. Fakat Güneş’te meydana gelen bu dev delik hakkında şimdilik çok fazla bir bilgiye sahip değiliz. Belki de 120.000 kilometre çapındaki bu açıklık, sadece Kuzey Işıkları gibi görsel bir şölenin oluşmasını sağlayacaklar.

Güneş’teki bu açıklık için bilim insanlarından gelecek yeni açıklamaları beklemek belki de yapılabilecek en mantıklı hareket olacaktır. Peki, sizlerin bu konu hakkındaki teorileri ve düşünceleri nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum