Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Gübretaş Yakın Dönem Planlarını Açıklarken, Hisseleri Yükseliyor

İskenderun tesislerinde yeniden üretime başlamayı planlayan Gübretaş'ın hisseleri gün içinde %2’ye yakın yükseldi.
Gübretaş Yakın Dönem Planlarını Açıklarken, Hisseleri Yükseliyor

1952 yılından bu yana faaliyet gösteren Gübretaş, 2021 yılı için 121 milyon TL yatırım hedefi belirledi. Gübretaş Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, verdiği demeçte yakın tarih içinde hayata geçirilecek planlardan bahsetti.

Salgın süresinde olumsuz etkilenen çiftçilerin her türlü ihtiyacını karşılamak için aralıksız ürün tedariki sağladıklarını anlattı. Şirket 2023 yılında İskenderun’daki tesislerinde üretime yeniden başlamayı amaçlıyor.

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden şirket, borsa tarafında da yatırımcısının yüzünü güldürüyor.
Gübretaş Hisse %1,36 Primli
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Borsa kotunda GUBRF koduyla işlem gören hisseler, saat 14.25 sularında %1,36 primli seyrediyor. Önceki kapanışını 62,55 liradan yapan hisseler, bu sabah 62,6 ile yatay açıldı. Seansın en yükseğini 64,40 ile saat 11.30’da kaydetti. Sonrasında ivme kaybetse de pozitif tarafta kalmaya devam ediyor.

Hisseler haftalık süreçte 62,00 – 64,40 arasında hareket ederek %3,6 yükseldi. Aylık en düşüğü 57,15, en yükseği 66,50 olarak kaydetti. Bu süreçteki değişimi %2,25 artış oldu. Yıllık bazda en yükseği 88,60 TL olarak kaydeden hisseler, yatırımcısına %236 oranında kazandırdı.

Genel Müdür Yumaklı, geçen yıl finansal anlamda rekorlara imza attıklarını ve bu yıl da aynı başarıyı sürdüreceklerini söyledi. Salgın nedeniyle dijital dönüşümün öneminin daha iyi anlaşıldığını belirten Yumaklı, Gübretaş olarak da teknolojik altyapılarını güçlendirmeye çalıştıklarının altını çizdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum