Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Grayscale’in Dijital Varlıkları Son Düşüşler ile 17 Milyar Dolar Değer Kaybetti

Piyasada yaşanan düşüş kurumsalların varlıklarını azaltıyor.
Grayscale’in Dijital Varlıkları Son Düşüşler ile 17 Milyar Dolar Değer Kaybetti
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin ve kripto para piyasasında yaşanan son düşüş trendi, varlık sahibi kurumsal firmaların da kayıp yaşamasına neden oluyor. ABD merkezli kripto para birimi varlık yönetimi şirketi Grayscale, yönetim altındaki dijital varlıklarının toplam değerinde düşüş olduğunu belirtti. Grayscale, Bitcoin ve Ethereum’un en büyük kurumsal sahipleri arasında yer alıyor.

Yayınlanan son verilere göre şirketin 650.000’den fazla Bitcoin’i bulunuyor ve değeri 25 milyar dolardan fazla. Bitcoin’de son haftalarda yaşanan düşüş, Grayscale’in elindeki BTC değerinin de azalmasına neden oldu. Kripto para birimi son 3 hafta içerisinde %40’a yakın düşüş yaşadı.

Grayscale dijital varlıkları
Kaynak: Grayscale

Şirket ayrıca 3.1 milyon Ethereum’a sahip konumda. Son verilere göre mevcut ETH’lerin değer 8.5 milyar dolara karşılık geliyor. Grayscale’in Ethereum ürünleri de son piyasa çöküşü nedeniyle değerde bir düşüş gördü. Şirketin ETH varlıklarının toplam değeri, tüm zamanların en yükseği 4.320 dolara ulaşmasının ardından 13,2 milyar dolara ulaşmıştı.

Şirket yönettiği dijital varlıklarının toplam değerinde keskin bir düşüş gördü. 13 Mayıs 2021’de şirket, kripto para birimi AUM’un toplam değerinin tüm zamanların en yüksek değeri olan yaklaşık 53 milyar dolara ulaştığı açıklamıştı.

Kripto para piyasasında yaşanan son düşüş ile beraber Grayscale’in dijital varlıklarındaki değer kaybı 17 milyar dolara çıktı. Şirketin yönetimi altında ayrıca Ethereum Classic, Litecoin ve Bitcoin Cash gibi kripto para varlıkları bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu