Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Grayscale’in Kripto Varlıklarının Değeri 42 Milyar Dolara Düştü

Piyasa genelinde yaşanan düşüş, şirket varlıklarına 11 milyar dolar değer kaybettirdi.
Grayscale’in Kripto Varlıklarının Değeri 42 Milyar Dolara Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’de yaşanan sert düşüş ile son günlerde kripto para piyasasında büyük bir düzeltme yaşandı. Bu düşüş büyük kurumsal yatırımcıların varlıklarında da azalmaya neden oldu. En büyük kripto yatırımlarından biri olan Grayscale’ın varlıkları, son düşüş ile beraber 11 milyar dolar değer kaybetti.

Şirketin 13 Mayıs’ta 53.1 milyar dolar olan kripto para varlıklarının değeri düşüş ile beraber 42.2 milyar dolara geriledi. Büyük düzeltme 11 milyar dolar değerinde bir azalmaya neden oldu. Grayscale’in yönetiminde 29 milyar dolar değerinde 650.000 adet Bitcoin bulunuyor.

Grayscale kripto varlık tablosu
Kaynak: Twitter

Şirket bünyesinde 10 milyar dolar değerinde Ethereum bulunuyor. En son düşüşe rağmen, Grayscale’in toplam kripto para varlıkları, 2021’in başından bu yana önemli ölçüde arttı. ABD merkezli dijital varlık yönetimi firması, bu yıl 20 milyar dolarlık kripto AUM ile başladı.

Şirket, 2021’in ilk çeyreğinde Bitcoin ve Ethereum birikimini hızlandırdı ve Nisan 2021’de ilk kez kripto para birimi AUM’da 50 milyar dolar seviyesini geçti .Grayscale bünyesinde Bitcoin ve Ethereum haricinde, Bitcoin Cash, Ethereum Classic ve Litecoin dahil olmak üzere birçok başka yatırım ortaklığı bulunuyor.

Ethereum Classic’in son 3 ay içerisinde %600 oranında artması, kripto varlıkların değerini 1 milyar doların üzerine çıkardı. Varlık yöneticisinin ayrıca toplam değeri 400 milyon doların üzerinde olan 1,5 milyondan fazla Litecoin’i bulunuyor.

Büyük düzeltme ile kripto para piyasasının değeri 2.1 trilyon dolara geriledi. BTC 44 bin doların üzerinde işlem görüyor ve 830 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip olmakta.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%