Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Google, Play Store’da Kullanıcıları Aldatan Kripto Uygulamalarını Yasakladı

Android mağazasında kripto odaklı sahte uygulamalar varlığını sürdürüyor.
Google, Play Store’da Kullanıcıları Aldatan Kripto Uygulamalarını Yasakladı

Teknoloji devi Google, yasadışı bulut madenciliği hizmeti için ücret talep ederek kripto meraklılarını kandıran sekiz dolandırıcılık uygulamasını Play Store’dan kaldırdığını açıkladı. Bu tarz uygulamalar, yüksek başarı oranları ile dikkatsiz kullanıcıları yanıltmak için artık popüler bir yöntem haline geldi.

Trend Micro tarafından yapılan son araştırma, bulut madenciliği hizmeti çalıştırma bahanesiyle aylık ücret alan kripto meraklılarını kandıran sekiz Android uygulamasını ortaya çıkardı.

Sahte Madencilik Uygulamaları Kaldırıldı

Sahte Madencilik Uygulamaları Kaldırıldı

Analizler Google tarafından barındırılan ve kripto madenciliği uygulamaları gibi görünen kötü amaçlı uygulamaların, kullanıcıları ücretli reklamları izlemeye ve var olmayan bir bulut madenciliği hizmeti için ödeme yapmaya kandırdığını gösteriyor.

Rapora göre, kullanıcılardan aylık 15 dolarlık bir ücret alınmıyor, aynı zamanda artan madencilik yetenekleri sağlamak için daha fazla ödeme isteniyor. Ayrıca, bazı uygulamalar kullanıcıdan ön ödeme yapılmasını gerektiriyordu.

Bildirilen sahte kripto uygulamaları arasında BitFunds, Bitcoin Miner, Daily Bitcoin Rewards, Crypto Holic, MineBit Pro, Bitcoin 2021 ve Ethereum- Pool Mining Cloud gibi madencilik hizmetleri yer alıyor.

Google geçtiğimiz günlerde kripto borsalarının ve cüzdan hizmetlerinin ürünlerini kullanıcılarına pazarlamasına izin veren reklam politikasını revize etmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum