Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Goldman Sachs Kripto Hizmeti için Özel Ekip Oluşturduğunu Duyurdu

Goldman Sachs , Wall Street’te kripto para birimi ticaretini resmen başlattı.
Goldman Sachs Kripto Hizmeti için Özel Ekip Oluşturduğunu Duyurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası büyüdükçe finans devleri bu alana yönelik hizmetlerine ağırlık vermeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda finans devi Goldman Sachs, müşterilerine kripto para ticaret hizmeti vereceğini duyurmuştu. Bankadan yeni bir açıklama geldi ve kripto para birimi alım satım masasının iki tür bitcoin bağlantılı türevin alıp satıldığını bildirildi.

Banka bu hizmet için özel bir ekip oluşturdu. Yeni ekip, firmanın küresel para birimleri ve gelişmekte olan piyasalar ticaret bölümünde yer alıyor. Finans devi 2017 yılından beri Bitcoin ticaret masası oluşturmayı planlıyordu.

Ekip alımlarında seçici olunacak

Banka pazardaki varlığını genişletmek adına iş alımlarında seçici olacağını belirtiyor. Bununla beraber müşterilerine piyasayla ilgili fiyat ve haberleri sunan özel bir yazılım platformuı geliştirildiği ifade edildi. Daha önce Goldman’ın en büyük rakiplerinden Morgan Stanley ve JPMorgan’ın da müşterilerine Bitcoin yatırım imkanı sunma planları olduğunu duyurmuştu.

Goldman Sachs’tan yapılan açıklamada, “İlk lansmanımızın bir parçası olarak, Bitcoin (BTC) NDF’lerini ve CME BTC gelecekteki işlemlerini, tüm nakit ödemeleri olmak üzere temel bazda başarıyla gerçekleştirdik. İleriye baktığımızda, piyasadaki varlığımızı ölçülü bir şekilde de olsa genişletmeye devam ederken, tekliflerimizi genişletmemize yardımcı olacak yeni likidite sağlayıcılarını seçerek işe alıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Banka bu ticareti fiziksel olarak gerçekleştirmeyeceğinin altını çizdi. Uzmanlar kurumsal odaklı projelerin kripto para piyasasına olumlu yansıyacağını belirtiyor. Son verilere göre piyasanın toplam değeri 2.3 trilyon dolara ulaştı. Bitcoin 1 trilyon doları aşkın bir değerlemeye sahip durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%