Yatırım yapmaya başla!

Goldman Sachs Hisseleri Beklenti Altı Gelen 3Ç19 Bilançosuyla Düştü

Goldman Sachs hisseleri, beklentileri karşılayamayan üçüncü çeyrek kazançlarının ardından düştü.
Goldman Sachs Hisseleri Beklenti Altı Gelen 3Ç19 Bilançosuyla Düştü

Goldman Sachs hisseleri üçüncü çeyrek kazançlarının Wall Street’in beklentilerini kaçırmasının ardından düştü. Refinitiv’e göre banka analistler tarafından beklenen 4.81 doların altında rakam bildirerek, hisse başına 4.79 dolar kazanç açıkladı.

Gelir 8.323 milyar dolara ulaşırken, 8.31 milyar dolarlık tahminin biraz üzerine çıktı. ABD’li bankacılık devinin üçüncü çeyrek sonuçları, hisselerin açılış öncesi yapılan işlemlerde yüzde 0.9 gerilemesine yol açtı.

Goldman Sachs 2Ç19’da ise hisse başına kazancıyla beklentileri aşmış, hatta Dow Jones bankanın güçlü kazançlarıyla yeni rekor seviyeye ulaşmıştı.

Goldman Sachs 3Ç19 Açıklama Ne var ki üçüncü çeyrek sonuçları, önceki çeyrekteki gibi yüz güldürmedi. CEO David Solomon, bir yıldır Goldman Sachs’ın dümeninde olsa da bankanın halen devam eden bir çalışmada olduğu görüldü. Solomon kazanç açıklamasında, üçüncü çeyrek sonuçlarının bankanın küresel müşteri franchise’ının temel gücünü ve karışık bir çalışma ortamı bağlamında sağlam sonuçlar üretme kabiliyetini yansıttığını dile getirdi.

“Mevcut ve yeni işlerimizde önemli büyüme fırsatlarına yatırım yapmak da dahil olmak üzere stratejik önceliklerimiz üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Goldman Sachs 3Ç19 Açıklama David Solomon Bankanın dört ana işletmesi arasında analistlerin beklentilerini en yüksek oranda kaçıran birimlerin, yatırım ve borç verme bölümü olduğu aktarıldı. Birimin 1.74 milyar dolarlık tahminin altında 1.68 milyar dolar gelir elde ettiği söylendi. Bu arada, ticari gelirler makul bir şekilde beklentileri aştı. Hisse senedi alım satımı 1.88 milyar dolar üreterek 1.79 milyar dolar tahmini aştı. Tahvil alım satımı, 1.36 milyar dolar tahminin üzerinde 1.41 milyar dolar gelir üretti.

Yatırım bankacılığı, 1.72 milyar dolarlık tahminin hemen altında 1.69 milyar dolar gelir elde ederken yatırım yönetimi 1.67 milyar dolarlık tahmini karşıladı. Bu arada Goldman Sachs’ın rakiplerinden Citigroup ise üçüncü çeyrekte analistlerin beklentileri aşan güçlü bir bilanço açıkladı. Üçüncü çeyrek kazanç sezonunun başlamasıyla birlikte ilk sonuç açıklayanlardan olan Citigroup, hisse başına 1.97 dolar kazanç bildirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum