Yatırım yapmaya başla!

Goldman Sachs Eş Başkanlarından Schwartz 20 Yıllık Görevini Bırakıyor!

Ünlü yatırım bankası Goldman Sachs’tan yapılan açıklamaya göre şirketin eş başkanlarından Harvey Schwartz, önümüzdeki ay görevinden ayrılacak. İşte detaylar;
Goldman Sachs Eş Başkanlarından Schwartz 20 Yıllık Görevini Bırakıyor!

Önümüzdeki yıl 150. yıl dönümünü kutlayacak olan çokuluslu yatırım bankası Goldman Sachs’tan bugün yapılan açıklamayla Schwartz’ın emekli olacağı duyuruldu.

Uzun süredir şirketin eş başkanlığını ve operasyon direktörlüğünü yapan Harvey Schwartz’ın kendi istediğiyle 20 Nisan 2018’de emekli olacağı ve David Solomon’un bu görevi tek başına üstlenmeye devam edeceği belirtildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Goldman Sachs CEO’su Lloyd Blankfein, Harvey’e şirket için yaptıkları için minnettar olduğunu belirtti.

Goldman Sachs’ın duyurusunda yer verilen ifadede Blankfein, Schwartz’ın şirketteki kariyerini “etik ve müşteri odaklı” sözleriyle tanımladı.

Harvey Schwartz Goldman Sachs'tan AyrılıyorHalihazırdaki görevine Ocak 2017’de başlayan ve onun öncesinde şirketin finans direktörü olarak çalışan Harvey Schwartz, ayrıca Goldman Sachs’ın farklı birçok bölümünün üst düzey yöneticiliğini yapmıştı.

İlaveten; kendisinin 2008’de yaşanan yıkıcı ekonomik kriz sürecinde de çok etkili olduğu belirtildi.

Kısacası; Goldman Sachs’a 1997’de başkan yardımcısı olarak katılan Harvey Schwartz, 20 yılı aşkın süredir şirkette farklı görevlerde bulunuyordu.

Harvey Schwartz Goldman Sachs'ta 20 Yıldan Fazla Süredir Görev YapıyorÖte yandan; kendisi uzun yıllardır şirketin CEO’luğunu yapan Lloyd Blankfein’ın da varisi olarak gösteriliyordu.

Hatta geçtiğimiz günlerde ortaya atılan Lloyd Blankfein’ın görevinden ayrılacağı iddiaları sonrası, Goldman Sachs’ın yeni CEO’sunun Schwartz ya da David Solomon olacağı söylenmişti.

Bu iddialara Twitter hesabından muzip bir dille yanıt veren Blankfein ise görevinden ayrılacağını söyleyenin kendisi değil WSJ olduğunu dile getirmişti.

Goldman Sachs CEO’su Lloyd Blankfein Görevinden Ayrılırsa Yerine Solomon GeçecekNeticede; geçen yıl 24 milyon dolarlık kazanç elde eden Lloyd Blankfein, görevinden ayrılır mı bilinmez ama bu söylentiler gerçeğe dönüşürse yeni CEO büyük ihtimalle David Solomon olacak.

Diğer bir ihtimal gerçekleşir de Blankfein CEO olarak devam ederse de David Solomon artık başkanlık görevini Schwartz’la değil tek başına yürütecek. Ama her halükarda Goldman Sachs iyi bir yöneticisi kaybedecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum