Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Goldman Sachs Eski Yöneticisi Boğa Koşusunun Yıl Sonundan Sonra Devam Edeceğini Düşünüyor

Pal, yaklaşan ETH 2.0 ve ETH ETF sürümünün kripto piyasası döngüsünü uzatacağını söylüyor.
Goldman Sachs Eski Yöneticisi Boğa Koşusunun Yıl Sonundan Sonra Devam Edeceğini Düşünüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Eski Goldman Sachs hedge fon yöneticisi ve Real Vision’ın kurucusu Raoul Pal, çoğu kişinişn yanlış olduğuna ve kripto piyasası döngüsünün bu yıl sona ermeyeceğine inanıyor.

Pal, mevcut boğa koşusunun 2015 ve 2017’de olduğu gibi Aralık’ta sona ermeyeceğini ve bunun yerine Mart ve Haziran ayları arasında bir süre uzayacağını öngördü. Fon yöneticisine göre Bitcoin ve Ethereum’da önümüzdeki 6 ay içerisinde iki kez çöküş yaşayacak.

Zincir üstü veri kaynağı Econometrics verilerinin, mevcut döngü 2017 ile aynı modeli takip ederse, bir sonraki BTC fiyat zirvesinin 253.800 dolar kadar olabileceğini öne sürüyor. Pal, Ethereum’un daha iyi bir performans gösterdiğini ve bunu Ağustos ayının en büyük ticareti olarak nitelendirdi.

BTC 3 aylık fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Ethereum 2.0’ın yaklaşmakta olan lansmanının ve 2022’nin ilk yarısında bir Ethereum ETF’nin potansiyel lansmanının, kripto pazarına erişimi genişleten ve büyük kurumları çeken büyük bir ralli için katalizör olabileceğini sözlerine ekledi.

İnsanların ETH 2.0’da varlıklarını stake ettiğini söyleyen Pal, toplam arzın yalnızca %11’inin mevcut Ethereum’da bulunduğunu belirtti. Bu gelişmelerin uzun bir döngü olacağını gösterdiğini düşünen Pal, rallinin Mart ile Haziran aylarına kadar uzayabileceğini ifade etti.

Bitcoin, Nisan ayında 64.800 dolar ile ATH yapmış ve oradan 29.000 dolara kadar çekilmişti. Yeniden toparlanan kripto para birimi, yükselişini 67.000 dolara taşıyarak yeni bir zirveye ulaştı. Parite an itibariyle 62.250 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%