Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Global Yatırım Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 9,14’e Yükseltildi

Global Yatırım’ın 9,12 olan kurumsal yönetim derecelendirme notu 9,14’e yukarı yönlü revize edildi.
Global Yatırım Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 9,14’e Yükseltildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Global Yatırım Holding Anonim Şirketi, kurumsal yönetim ilkelerine uyum derecelendirme notu hakkında bildirimde bulundu. Konuya ilişkin daha önceki açıklama 23 Kasım 2020’de yapılırken notun geçerlilik tarihinin bugün itibarıyla başladığı belirtildi.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun Sermaye Piyasasında Derecelendirme Faaliyeti ve Derecelendirme Kuruluşlarına İlişkin Esaslar Tebliği kapsamında Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri esas alınarak hazırlanan Kurumsal Yönetim Derecelendirme Raporu tamamlandı.

Global Yatırım Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

23 Kasım 2020 tarihinde açıklanan 9,12 (10 üzerinden) olan Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu bugün (23 Kasım 2021) itibarıyla 9,14 (10 üzerinden) olarak yukarı yönlü revize edildi.

Güne düşük başlayan Global Yatırım Holding’in GLYHO kodlu hisse senetleri, açıklamayla yükseldi.

Dün en son 2,18 Türk lirasında kapanan hisseler, yeni güne yatay başlayıp açılışta en yüksek 2,19 TL’yi gördü. Burada karşılaştığı dirençle hafif düşerek 2,16 TL’ye indi. TSİ 11.50’den sonra kayıplarını artıran Global Yatırım, 2,08 TL’ye kadar düştü.

TSİ 12.00’da yapılan kurumsal yönetim derecelendirme notu bildirimiyle hafif yükselse de ekside kaldı. TSİ 12.11’de yüzde 3,7 kayıpla işlem gören hisseler 2,09 – 2,19 TL aralığında hareket etti.

Yine de haftalık ve aylık bazda pozitif performans gösterdi. Haftalık kazancı yüzde 2,3 olan hisseler aylık yüzde 16,5 artış kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu