Yatırım yapmaya başla!

JPMorgan Uyardı: General Electric’in Hisseleri 6 Dolara Düşebilir!

Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan General Electric’in hisseleri, JPMorgan analistinin uyarısıyla büyük bir düşüş kaydetti. Ayrıntılar haberimizde;
JPMorgan Uyardı: General Electric’in Hisseleri 6 Dolara Düşebilir!

Üçüncü çeyrekte hisse başına düzetilmiş karı ile analist tahminlerinin altında kalan General Electric, 29.57 milyar dolarlık geliri ile de beklentileri karşılayamamıştı. İşte bu noktada, General Electric’in üçüncü sonuçlarının üzerine görüş bildiren JPMorgan analisti Stephen Tusa; “GE sonuçlarının görünümü neredeyse tüm cephelerde beklentilerden daha kötüydü. Likidite kesinlikle tartışmalı olsa da bunun gerçekten likidite ile alakalı olmadığını düşünüyoruz, bu dış değerlendirme temellerindeki bir bozulmayla alakalı” ifadelerini kullandı.

GE 30 Ekim’de tahminlerin çok altında olan rakamlar açıklamış, üstelik yeni CEO Larry Culp’un yönetimi altında 3 aylık temettülerinde dramatik bir kısıntı yapmıştı.

General Electric’in Hisseleri 6 Dolara Düşebilir!Temettü kesintisi GE için nakit artıracak olsa da genel sonuçlar JPMorgan’a yeni rakamların netliğine dayalı olarak hisseleri 6 dolara düşürmesi için güven vermişti. GE hisseleri Cuma günü yapılan işlemlerde yüzde 5.7 düşerek 8.58 dolara geriledi, gün içinde ise neredeyse 10 yılın en düşük seviyesine gerileyerek 8.15 doları gördü.

JPMorgan analisti Tusa da hisselerin 30 dolarlık zirveden yüzde 70 düştüğünü belirterek; “bu hareket bizim görüşümüzün temel gerçeklerini hala yeterli bir şekilde yansıtmıyor” dedi.

General Electric’in Hisselerindeki Görünüm Endişe Verici İlgili haberde, GE’nin John Flannery’nin CEO’luktan alındığında 2018 kazançları için daha önce belirtilen kılavuzun yetersiz kalacağını beklediğini açıkladığı bildirildi. Ancak daha önce 1 dolardan 1.07 dolar arasındaki beklenti için Culp bir güncelleme yapmamıştı. GE’nin bu yılki sonuçları düşük olsa da Tusa GE’nin önümüzdeki 2 yıllık kazancının çok daha kötü olacağını düşündüğünü aktardı.

JPMorgan analistine göre GE 2019’da hisse başına kazancının 35 sent ve 2020’de 41 sent olacaktı. Kaldı ki bu rakamların ikisi de gelecek 2 sene için Wall Street beklentilerinin yaklaşık yarısı kadardı. Tusa yorumunu yıl önce hepsi karlı olan rapor edilen sekiz bölümden 6’sının şu anda 0 ya da 2020’de 0’ın altında olacağını öngördüğünü söyleyerek destekledi.

Nihayetinde analist dünya devi ile ilgili açıklamasını şu sözlerle bitirdi: “İki yıl önce hayal etmek yeterince zorken ve bunu 2 ay hayal etmek çok daha zorken, modele yapılan kesintiler, 2020’ye cömert yaklaşım gibi faktörler 6 dolarlık bir hisse senedi değeriyle sonuçlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum