Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Winklevoss Kardeşlerin Borsası Gemini, Shard X’i Satın Aldı

Gemini borsası yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.
Winklevoss Kardeşlerin Borsası Gemini, Shard X’i Satın Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Milyarder Winklevoss kardeşlerin kripto para borsası Gemini, yeni bir yatırım gerçekleşti. Borsa, kripto para saklama platformu Shard X’i satın aldığını duyurdu. Gemini, Shard X’in çok taraflı hesaplama (MPC) teknolojisinin müşteri varlıklarını transfer etme hızını artırmaya ve platformundaki varlık kullanımını artırmaya yardımcı olacağını belirtti.

Gemini COO’su Noah Perlman, yapılan yatırımla ilgili, Shard X’in MPC teknolojisini Gemini’nin gözetimine entegre etmek, mevcut hızlı para çekme, DeFi staking ile etkileşime girme veya dijital varlıkların daha verimli bir şekilde aktarılması ile müşteri talebini karşılayacaklarını söyledi.

Kullanıcılara Hızlı ve Güvenlikli Altyapı Sunulacak

Kullanıcılara Hızlı ve Güvenlikli Altyapı Sunulacak

MPC hızlı ve güvenlikli yapısıyla öne çıkan bir şifreleme teknolojisi olarak kullanılıyor. Platformda özel anahtarlar hiçbir zaman tam olarak oluşturulmaz, tek bir hata noktası ortadan kaldırılıyor. MPC özel anahtarları parçalara veya parçalara ayırır ve bir işlemi gerçekleştirmek için bunları çeşitli taraflar arasında dağıtıyor.

Sard X ayrıca sıcak ve soğuk cüzdanların erişiminde güvenliği sağladığını iddia ediyor. Shard X, 2018 yılında Yaniv Neu-Ner, Nikita Lesnikov ve Navaho De Wet tarafından Londra’da kuruldu.

Kurucu ortaklardan Perlman, Gemini’nin yatırımı ile birlikte, Shard X’in tüm personellerinin Gemini’nin Birleşik Krallık’taki iştirakine katılacağını söyledi. Perlman, Gemini ile yapılan anlaşmanın finansal şartlarını açıklamaktan kaçındı.

Gemini daha önce de 2019 yılında NFT pazar platformu Nifty Gateway’ı ve kredi kartı şirketi Blockrize’yi satın almıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%