Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FTX CEO’su, KYC Sisteminin Kripto Ekosistemi için Yararlı Olacağını Söyledi

Borsa yeni KYC araçlarını test etmenin yanı sıra kullanıcıların yetki alanını ve adlarını doğrulamak için telefon numaralarını kullanacak.
FTX CEO’su, KYC Sisteminin Kripto Ekosistemi için Yararlı Olacağını Söyledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para endüstrisi son dönemde ülkeler tarafından daha sıkı düzenleyici denetimlere maruz kalıyor. Artan düzenleme baskısı ile kripto para şirektleri bazı ülkelerdeki faaliyetlerini durdurmak durumunda kalıyor.

Artan baskının ortasında FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto işletmelerini yönetmeyle ilgili değişen düzenlemelere uyum sağlama çabalarının devam ettiğini dile getirerek, KYC operasyonlarını düzene sokmak için yeni testlere başladıklarını duyurdu.

Borsa KYC Denetimlerini Sıkılaştırıyor

Borsa KYC Denetimlerini Sıkılaştırıyor

Bankman-Fried, bir şirket olarak olgunlaştıkça, daha fazla sinyal bulduklarını ve bunları birleştirdiklerini söyledi. Ayrıca, bir kullanıcının kayıtlı telefon numarasına göre yargı yetkisini onaylayan FTX’e yeni bir özelliğin geldiğini söyledi.

FTC CEO’su, kullanıcıların telefon numaralarını, daha fazla doğrulamak için KYC1’de gönderdikleri adlarla karşılaştırdıklarını söyledi. Bu yöntem işe yaramadığında ya da veri olmadığında, KYC2’nin vadeli işlemler de dahil olmak üzere sitenin bazı özelliklere erişmesini isteyeceklerini ifade etti.

Bankman-Fried, bu çaba ile şirketin ABD baskısına daha az kalacağını umuyor. FTX, Binance ve Coinbase gibi rakip kripto borsalarından daha iyi performans göstermeyi hedefliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%